Witowská, agentka Petra Pavla? Šéf ČT Dvořák má jasno

08.09.2020 8:42

Generální ředitel České televize Petr Dvořák se vyjádřil k možnému střetu zájmů moderátorky Světlany Witowské. Budou ji prý muset „hlídat“ kvůli jejímu vztahu s bývalým velvyslancem v USA Petrem Kolářem, který nyní působí jako poradce Petra Pavla, jenž připouští kandidaturu v příští přímé volbě prezidenta, informuje Blesk.cz.

Witowská, agentka Petra Pavla? Šéf ČT Dvořák má jasno
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Petr Dvořák
reklama

Podle Dvořáka působení Witowské v pořadu, kam si zve politiky, nedochází ke střetu zájmů: „Co se týče střetu zájmů, já tam žádný zásadní střet zájmů necítím, protože přítel Světlany Witowské není ani aktivní politik, ani aktivní státní úředník,“ řekl Dvořák Blesku.

Anketa

Vyhraje hnutí ANO krajské volby?

69%
14%
hlasovalo: 14310 lidí

„Pokud by se tahle situace změnila, pak to samozřejmě budeme řešit,“ doplnil. Dlouholetá moderátorka Událostí na ČT se po dvou letech s pořadem rozloučila předminulou neděli. Teď ji mohou diváci opět vídat v pořadu Interview ČT24.

ČT pokládá nestrannost svých moderátorů „za naprosto zásadní“, případný střet zájmů prý hlídá. „Dlouhodobě máme nastavené kontrolní mechanismy, jež střetu zájmů zamezují a také zaručují, že obsah vysílání nepodléhá rozhodnutí jednotlivce,“ řekla již dříve Karolína Blinková, tisková mluvčí ČT.

Podle některých radních ČT hrozí, že by mohl Witowskou její nový partner ovlivňovat. „Je to problém. Není to úplně tak, aby nad tím vedení ČT mohlo mávnout rukou. Využiji svého práva a vedení televize se na to zeptám,“ řekl Blesku Zdeněk Šarapatka, člen Rady ČT.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

10:05 Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

Před pár dny herečka Aňa Geislerová vyzvala radní ČT Hanu Lipovskou, aby se někdy jela podívat na fi…