Wollnere, Fridrichová, haló! Aktivistka se diví, že ČT mlčí. Oč jde?

26.11.2019 12:52

Více než šest desítek lékařů z celého světa varuje před tím, že zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange by mohl zemřít. Chtějí, aby vězněný Australan byl okamžitě převezen do nemocnice. Píše to server iDnes.cz.

Wollnere, Fridrichová, haló! Aktivistka se diví, že ČT mlčí. Oč jde?
Foto: commons.wikimedia.org
Popisek: Julian Assange
reklama

Lékaři o zdravotním stavu Juliana Assange informují britskou ministryni vnitra Priti Patelovou. Podle nich Assange potřebuje urgentní lékařskou prohlídku se zaměřením jak na jeho fyzický, tak i psychický zdravotní stav. „Pokud ji nedostane, máme na základě dostupných důkazů reálnou obavu, že by ve vězení mohl zemřít,“ uvedli lékaři a dodali, že situace je vážná a není možné ztrácet čas.

Assange se jim totiž při posledním vystoupení u soudu zdál zmatený, kdy například s potížemi vzpomínal i na datum svého narození. Na veřejnosti se tehdy objevil poprvé od chvíle jeho odvlečení z ekvádorské ambasády, kdy v ní strávil dlouhých sedm let. 

Pod dopis ministryni vnitra jsou podepsáni lékaři z Itálie, Švédska, Austrálie, USA, ale i z Velké Británie. Právě zde Assange čeká na rozhodnutí, zda bude vydán americkým úřadům kvůli kauze WikiLeaks, kdy mu hrozí až 175 let vězení. 

„Dobrý den, já nechci rušit u kávy, ale mučí se tady člověk a asi umře. Haló, Lékaři bez hranic, Human rights watch, Člověk v tísni. Reportéři ČT, ČT24, 168 hodin!“ upozornila na článek také aktivistka a videoblogerka Jordanka Jirásková.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…