Z Kongresového centra: Drahoš poděkoval voličům, ženě, podporovatelům a zamával do Jablůnkova

27.01.2018 15:16 | Zprávy

Zatímco výsledky prvního kola sledoval Jiří Drahoš se svými podporovateli z kulturního zázemí La Fabriky v Holešovicích, na výsledky kola druhého čekal s podporovateli v Kongresovém centru v Praze. Ve dvě hodiny odpoledne mezi podporovateli pana profesora panovala optimistická nálada, sám Drahoš dorazil mezi své podporovatele až před třetí hodinou odpoledne. Po třetí hodině promluvil k občanům.

Z Kongresového centra: Drahoš poděkoval voličům, ženě, podporovatelům a zamával do Jablůnkova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš s chotí před Rudolfinem

Drahoš všechny v Kongresovém sále přivítal. Ocenil, že po jeho boku opět stojí jeho manželka Eva. Poděkoval všem voličům, kteří šli k volbám. Nakonec pozdravil všechny své spřátelené duše, počítaje v to i rodáky ze svého Jablůnkova.

"Jinak také samozřejmě čekám na výsledky voleb. Jinak nemá smysl cokoli komentovat z mé strany," oznámil prezidentský kandidát. Při sečtení 80 procent hlasů měl Drahoš přibližně 46 procent.

Samozřejmě bych si přál, aby prezidentem byl Jiří Drahoš, ale když nebude, taky svět nespadne,"podotkl k tomu Vladimír Hanzel, hudebník, publicista a tajemník prvního českého prezidenta Václava Havla. Protože  preferuje slušnost a důstojnost přináležející k úřadu hlavy státu, uvítal by vítězství Jiřího Drahoš, ale jak už bylo naznačeno výše, nezhroutí se ani z opačného výsledku.

Mezitím se do Kongresového centra dostavil Marek Hilšer s manželkou nebo herečka Dana Morávková.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…