Z Prahy vyjede parní vlak, připomene Masarykovu cestu do Lán

11.08.2018 6:57 | Zprávy

Z pražského hlavního nádraží dnes na oslavu 100 let od vzniku Československa vyjede do Lán zvláštní vlak v čele s lokomotivou zvanou Šlechtična. Jízda připomene prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, který 11. srpna 1921 přijel poprvé k pobytu na lánský zámek. Vlak vyrazí z nádraží v 8:54. Pro návštěvníky je připraven kulturní program a otevřeno bude také Muzeum T. G. Masaryka v Lánech.

Z Prahy vyjede parní vlak, připomene Masarykovu cestu do Lán
Foto: Archiv
Popisek: Tomáš Garrigue Masaryk

Parní vlak pojede z hlavního nádraží po trati tzv. pražského Semmeringu přes Kladno do Stochova. Na stochovském nádraží se uskuteční rekonstrukce přivítání prezidenta Masaryka. Následovat bude historický průvod do Lán.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ČSBS

Mírová dohoda

Vy to, s čím nyní přichází USA považujete za mírovou dohodu? Já to vidím tak, že vlastně jen nechává Ukrajinu napospas Rusku. Nebo v čem je podle vás kompromisní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za všechno může Babiš. A Putin.“ Nohavica bourá internet novou písní

8:25 „Za všechno může Babiš. A Putin.“ Nohavica bourá internet novou písní

„Za všechno může Babiš... Za všechno může Putin.“ Legendární folkový zpěvák a autor Jaromír Nohavica…