Z lidovců by měl Dienstbier radost. Mají kandidátku složenou pouze z žen

08.08.2014 20:25

Lidoveckou kandidátku pro komunální volby v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku tvoří výhradě ženy. V čele sedmnáctičlenné kandidátky stojí vedoucí centra pro seniory Veronika Čepelková, uvedl dnes pro ČTK královéhradecký krajský tajemník Lukáš Janeček.

Z lidovců by měl Dienstbier radost. Mají kandidátku složenou pouze z žen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volby, ilustrační foto
reklama

V Týništi, kde žije zhruba 6300 obyvatel, přihlášky k registraci podalo osm politických subjektů, řekl ČTK starosta Týniště Jaroslav Matička (ODS). „Ačkoli je kandidátka složená ze samých žen, volební strategie nestojí jen na ženách, ale i na programu, který občanům ještě představíme," uvedla Čepelková. Na druhém místě kandidátky je studentka práv a bývalá místopředsedkyně Mladých křesťanských demokratů Tereza Otavová. „Přesvědčit 17 žen, že to má smysl, byl skutečně nadlidský výkon, přesto se to podařilo a nyní nabízíme voličům v Týništi vysokoškolačky, pracující i důchodkyně, každá má k veřejnému dění co říci," uvedla Otavová.

Starosta Matička dnes řekl, že obsazení míst na kandidátce je věcí každého politického subjektu. „V dnešní době je poměrně složité najít vůbec dostatečný počet zájemců o volby, takže na krok sestavit kandidátku z žen nereaguji ani negativně, ani obdivně. Záleží na voličích," řekl Matička, který již funkci starosty nechce obhajovat.

Voleb v Týništi nad Orlicí se v roce 2010 zúčastnilo devět subjektů, vyhrála KSČM, která v sedmnáctičlenném zastupitelstvu získala čtyři mandáty. Na sestavení koalice se dohodla ODS, ČSSD a další subjekty. Lidovecká kandidátka tehdy získala 3,48 procenta voličských hlasů a do zastupitelstva se její zástupci nedostali. Voleb se zúčastnilo 49,19 procenta voličů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Láme se chleba, řekl Prymula. Nakažené sestry? Možná jinak. A temná informace o viru u nás

12:02 Láme se chleba, řekl Prymula. Nakažené sestry? Možná jinak. A temná informace o viru u nás

Epidemiolog Roman Prymula by měl odejít z čela Ústředního krizového štábu, neboť by se měl věnovat p…