Z ruského bulváru: Loutka Washingtonu Merkelová rozpoutává světovou válku. Náš medvěd se ale nevzdá

16.03.2014 14:27

Moskevský deník Pravda, který je velmi bulvárního ražení, vedle něhož prý i naše bulvární listy mohou vypadat coby seriózní tisk, zveřejnil ostrý komentář k současným událostem okolo Ukrajiny a Krymu. Pranýřuje v něm německou kancléřku Angelu Merkel za údajné napomáhání americké agresivní zahraniční politice. Vyvozuje zároveň, že současná krize vyvrcholí pravděpodobně válečným střetnutím mezi Západem na straně jedné a Ruskem na straně druhé.

Z ruského bulváru: Loutka Washingtonu Merkelová rozpoutává světovou válku. Náš medvěd se ale nevzdá
Foto: worldwide.com
Popisek: Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Francois Hollande
reklama

„Washington, za podpory svých poslušných, avšak hloupých loutek z NATO, posunuje ukrajinskou situaci stále blíže válce. Německá kancléřka Merkel zklamala svou zemi, Evropu i světový mír. Německo je silou EU a NATO. Kdyby bývala Merkel řekla ne sankcím proti Rusku, ukončilo by to krizi, kterou vytváří Washington, krizi, která zřejmě skončí až válkou,“ začíná komentář bulvárního deníku, jehož překlad přinesly Britské listy.

„Tak Merkel a slabé německé vedení rozhodly, že se svět stane obětí války. Němci jsou už obviňováni za první světovou válku a za druhou světovou válku, nyní ponese Německo vinu i za třetí světovou válku,“ hodnotí list dále německou politiku.

Nepodařeným pučem v režii Washingtonu přišly Spojené státy o Krym, o nějž jim šlo v prvé řadě, neboť jeho získáním mohly Rusko připravit o strategický válečný přístav v teplých vodách Černého moře, uvažuje Pravda. „Washington se zjevně neúspěšně a zbytečně snaží získat Krym zpět pod svou kontrolu, požaduje, aby Rusko na Krymu zasáhlo a zabránilo Krymu v odchodu z Ukrajiny,“ pokračuje. „Země EU zpočátku vyjádřily neochotu podpořit Washington, avšak pomocí hrozeb a úplatků si nyní Washington podmanil Merkel a přiměl své evropské loutky, aby se připravily k plnění jeho rozkazů,“ vyvozuje autor komentáře v ruském deníku.

Proč to všechno?

„Washington ví velmi dobře, že hospodářské sankce jsou pro Rusko daleko menší hrozbou než ztráta jeho černomořské námořní základny. Washington také chápe, že Putin nemůže prostě opustit miliony Rusů na východní a jižní Ukrajině.“ Proč tedy Spojené státy a Evropská unie hrozí Rusku sankcemi? „Washington prostě chce tuto krizi proměnit ve válku. Neokonzervativní nacisté ve Washingtonu agitují pro válku s Ruskem už dlouho. Chtějí zlikvidovat jedno ze tří dosud existujících omezení (Rusko, Čína, Írán) světové hegemonii Washingtonu,“ píše list.

Celý text v češtině ZDE.

Rusko na sankce odpoví stejnou měrou a „západní prostituující se média budou dramatizovat ruskou reakci na sankce a budou démonizovat Rusko, přičemž budou ignorovat, kdo tento boj začal, a budou pomáhat Washingtonu připravit se k válce. Protože ani jedna strana si nemůže dovolit válku prohrát, budou použity jaderné zbraně. Vítězem nebude nikdo," varuje bulvární deník.

Jako před sto lety: Evropa na pokraji války

Stejně jako před první světovou válkou, i nyní je některým lidem jasné, co nastane. Nic s tím ale nejsou schopni provést. Mezi zodpovědnými politiky vládnou falešné představy. „Prohlášení a činy jsou stále nezodpovědnější a pak všichni budeme muset zaplatit peklem. Kdyby si tohle Američané a Evropané vůbec uvědomovali, vyšli by do ulic a násilně by protestovali proti nadcházející válce, do níž šílenci a zločinci ve Washingtonu chtějí zatáhnout svět,“ komentuje současnou situaci list.

„Namísto toho německá kancléřka, francouzský prezident, britský premiér a západní mediální prostitutky dál lžou: Bylo legitimní, aby Západ ukradl Srbsku Kosovo a aby ukradl ukrajinskou vládu, ale není legitimní pro ruské obyvatelstvo Krymu projevit svou vůli k sebeurčení a navrátit se do Ruska,“ stěžuje si deník na rozdílný přístup Západu k dvěma případům.

„Zločinecká vláda šílenců ve Washingtonu zatlačila ruského medvěda do kouta. Ten medvěd se ale nevzdá,“ důrazně varuje závěrem deník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…