Za euroskeptické Svobodné kandidují exsenátoři ODS

27.07.2012 12:33

VÍME PRVNÍ Za pravicovou, euroskeptickou, Václavu Klausovi názorově blízkou Stranu svobodných občanů budou do Senátu kandidovat dva bývalí senátoři ODS, konkrétně Jan Nádvorník a Jaroslav Mitlener. Informaci ParlamentnímListům.cz potvrdil předseda strany Petr Mach.

Za euroskeptické Svobodné kandidují exsenátoři ODS
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů
reklama

„Oba dva naši kandidáti hájí principy pravicové politiky a nebáli se kvůli tomu rozejít s ODS. Mají praktické zkušenosti z celostátní i komunální politiky. I to jsou důvody, proč jsme rádi, že kandidují za Stranu svobodných občanů do Senátu,“ řekl ParlamentnímListům.cz Mach.

Jan Nádvorník bude v podzimních volbách kandidovat na Praze 4, kde je nyní senátorem Tomáš Töpfer za ODS.

Posun ODS doleva a kšeftaření

„Patřil jsem téměř mezi zakládající členy ODS, ale nemohl jsem to tam už vydržet, tak jsem vystoupil. Vadí mi značný posun strany doleva, který se započal za Mirka Topolánka. Od doby, kdy nahradil Václava Klause Mirek Topolánek, jsem poznal, že už nejde o politiku, ale obyčejný kšeft a technologii moci. Jasnými příznaky levicové politiky je zvyšování daní či ustupování Bruselu. Strana svobodných občanů mi ideově vyhovuje, hájí národní suverenitu, volný trh a občanské svobody. To jsou ideály, se kterými zakládal ODS Václav Klaus,“ řekl ParlamentnímListům.cz k důvodům své kandidatury.

V roce 1992 se stal Nádvorník členem ODS. V roce 1994 kandidoval v komunálních volbách na Praze 15 a stal se starostou, kterým byl dvanáct let. V roce 2004 byl zvolen do Senátu. Nádvorník hlasoval proti Lisabonské smlouvě.

Nové výzvy a vize

Jaroslav Mitlener bude kandidovat v obvodu Mladá Boleslav, kde křeslo obhajuje senátor ČSSD Jaromír Jermář. „Přicházejí nové výzvy, které nedokáží současné strany řešit, zatímco Strana svobodných občanů má vizi a propracovaný program. V ODS již nejsem. Členství jsem ukončil tím, že jsem nezaplatil příspěvek,“ řekl ParlamentnímListům.cz Mitlener.

Jaroslav Mitlener je český politik a lékař, bývalý senátor za obvod č. 38 - Mladá Boleslav a exčlen ODS. Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, poté nastoupil na ortopedické oddělení Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi, kde působil sedmnáct let, z toho osm let vedl toto oddělení jako primář. V letech 1998-2002 zastával funkci zastupitele a radního města Mladá Boleslav. Ve volbách 2000 se stal členem horní komory českého parlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domysleli toto v ODS? Němcová v Senátu by mohla být problémem pro vlastní stranu

14:20 Domysleli toto v ODS? Němcová v Senátu by mohla být problémem pro vlastní stranu

Domysleli toto v ODS? Známá politička Miroslava Němcová oznámila kandidaturu do Senátu, tato volba b…