Za hrůzy v Oděse odpovídají i představitelé USA a EU, tvrdí komunisté

08.05.2014 16:58

Komunistická strana Čech a Moravy důrazně varuje před eskalací napětí na Ukrajině a nepokrytými projevy fašismu v Oděse. KSČM prý bude vždy bojovat proti fašismu, a proto povolává k odpovědnosti politiky údajně samozvané ukrajinské vlády i některé představitele USA a EU.

Za hrůzy v Oděse odpovídají i představitelé USA a EU, tvrdí komunisté
Foto: youtube.com
Popisek: Hořící Dům odborů v jihoukrajinské Oděse

Za smrt desítek lidí v Domě odborů v Oděse nesou podle českých komunistů odpovědnost především samozvaní vůdci Ukrajiny, z Kyjeva úřadující prezident Oleksandr Turčynov a premiér Arsenij Jaceňuk, kteří nedokázali ochránit občany vlastní země před řáděním radikálů z Pravého sektoru. Chránit vlastní občany je úkolem každé vlády.

„Odpovědnost za události v Oděse však padá i na reprezentanty EU a USA včetně některých českých ,politiků', kteří se osobně angažovali ve prospěch fašistického puče na Ukrajině. Tím, že sdělovací prostředky, včetně českých, mlčí anebo záměrně dezinterpretují oděskou tragédii z 2. května, nesou i oni spoluodpovědnost za uvedené zločiny. Svým jednáním umožňují bujení novodobého fašismu na Ukrajině. Dnes se fašismus rozmáhá na Ukrajině, ale zítra jím může být zamořena celá Evropa. Toto nebezpečí je reálné!,“ varují komunisté.

Čeští komunisté také vyjadřují hlubokou soustrast rodinám obětí ohnivého masakru v Oděse. Českou vládu pak vyzývá, aby tento děsivý čin odsoudila a vyjádřila jasný postoj jak ve strukturách EU, tak v NATO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trapné! Plazení! Jindřich Šídlo drtil Zemana. Ale i on dvě věci pochválil

18:05 Trapné! Plazení! Jindřich Šídlo drtil Zemana. Ale i on dvě věci pochválil

Novinář a komentátor Jindřich Šídlo na serveru Seznam Zprávy hodnotí druhé funkční období prezidenta…