Za kecy o Ukrajině mu vyperu žrádlo! Varování ministru Petříčkovi

31.01.2019 12:44

Cesta ministra zahraničí Petříčka na Ukrajinu je trnem v oku pro komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Sepsal drtivou kritiku ministrova počínání s názvem: „Kdy a kde ohnout hřbet“. V něm konfrontuje Petříčka se svou zkušeností z Mariupolu, Luhansku a Doněcku. Petříček podle něj neví nic, ale má jasno, za kterou stranu se v konfliktu postavit.

Za kecy o Ukrajině mu vyperu žrádlo! Varování ministru Petříčkovi
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Zdeněk Ondráček
reklama

„Zatímco ministr zahraničí navštívil Ukrajinu, kde v předklonu velebil fašistickou administrativu, já navštívil Rusko, kde jsem se poklonil památce obětí blokády města Leningrad (dnes znovu Petrohrad). Oba jsme ohnuli hřbet, ale každý za jiným účelem,“ srovnává komunistický poslanec a dodává, že ten zásadní rozdíl je v tom, že on se poklonil památce obětí německé fašistické zvůle (režim v Německu byl ovšem nacistický – pozn.red.), kvůli které v letech 1941–1944 při blokádě Leningradu zemřelo cca milion lidí (vojáků, žen, dětí a starců), zatímco ministr zahraničí Petříček způsobem sobě vlastním v podstatě oslavoval současný fašistický režim a kydal špínu na vše, co je ruské nebo má s Ruskem cokoli společného,“ tvrdí Ondráček. Podél něj dělá ministr na Ukrajině ostudu ČR a chová se jako kašpar.

Anketa

Stýská se vám po Mirku Topolánkovi coby politikovi?

hlasovalo: 8805 lidí

„Máme to vnímat, že souhlasí s oslavami Stepana Bandery a zákony, které ukrajinský parlament v poslední době přijal? Proč pózuje pro ukrajinská, ale zřejmě i česká média v ukrajinskou armádou obklíčeném městě Mariupol? Ví o tom, že toto město je již čtvrtým rokem obklíčeno ukrajinskou armádou a dochází k systematické převýchově obyvatel, aby byli více ukrajinští? Ví o tom, že ukrajinská armáda v tomto městě v roce 2014 zabila desítky příslušníků policie a několik civilistů? Ví o tom, že na podzim roku 2015 musely být v tomto městě zrušeny volby, protože se prokázala snaha o jejich zfalšování?“ ptá se Ondráček. Podle něj Petříček z tohoto neví nic.

Když chce Petříček poznat situaci na východě Ukrajiny, tak nemůže podle Ondráčka navštívit jen jednu stranu konfliktu, ale musí zajet i do Luhansku a Doněcku. Ale na to podle Ondráčka nemá ministr odvahu a je mu jasné, kdo je v konfliktu agresor. „Já v nedávné době navštívil jak město Mariupol, tak Doněck a hovořil jsem s lidmi. To jsou jediné oběti, a to na obou stranách pomyslné linie konfliktu. Agresorem je ukrajinský fašismus a jeho sluhové na Ukrajině i mimo ni. Svým ohnutým hřbetem před fašounama mě pan ministr Petříček utvrdil, že je ostudou vlády ČR a naší zahraniční politiky,“ prohlašuje poslanec KSČM Ondráček.

Celý článek ZDE

Do ministra zahraničí se chtěl Ondráček pustit i v Poslanecké sněmovně, leč nebylo mu to dopřáno, takže si ulevil na Facebooku. „Přátelé, je čtvrtek, tedy den interpelací na ministry. Byl jsem připraven vyprat žrádlo ministru zahraničí Petříčkovi za jeho kecy na Ukrajině a podporu tamního režimu velebícího zločince Stepana Banderu. Jenže pan ministr se z jednání omluvil a nebude přítomen. Ach jo, to se pak těžko pracuje,“ stěžuje si poslanec a dodává, že písemná interpelace je podle něj k ničemu, protože odpověď za měsíc již nebude aktuální a bude na stole jiný jeho skandál. „Nejlepší by bylo, kdyby ho pan předseda vlády vyhodil,“ uzavírá poslanec KSČM.

Fotogalerie: - Na Ukrajině

Tito vesměs mladí lidé z městečka Jasiny padli na ...
Čistá Ukrajina, píše se na toaletách u hradu v Muk...
Donedávna běžný obrázek. Dnes byste jej pohledali....
I takto se dá protestovat na Zakarpatí
Jakápak hydroponie! Produkty černozemě na městském...
Karpatští separatisté o sobě dávají vědět i na Pod...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…