Za leteckou tragédii na Ukrajině může i Sobotka, udeřil senátor Štětina

18.07.2014 21:16

Bývalý senátor a dnes europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina se znovu vyjádřil k situaci na Ukrajině, která se notně proměnila po sestřelení civilního letadla MH 17 se stovkami lidí na palubě. V rozhovoru pro server Lidovky.cz poznamenává, že vinu na sestřelení letounu nese i Evropa. A znovu došlo i na osobu ruského prezidenta Vladimira Putina.

Za leteckou tragédii na Ukrajině může i Sobotka, udeřil senátor Štětina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Štětina

„Vina na sestřelení letadla a smrti všech těch lidí se už netýká jen Moskvy. Jistý díl viny už má samotná Evropa. Nikoli Evropský parlament, poněvadž ten nerozhoduje, ten pouze doporučuje. Jestli někdo nese část viny na tragédii, tak jsou to představitelé Evropské rady, včetně paní Merkelové a včetně našeho premiéra pana Sobotky. Neboť ti nejsou schopni adekvátně reagovat na válečné zločiny, kterých se Moskva na Ukrajině dopouští,“ podotýká Štětina.

Putin je prý nebezpečnější než Hitler

EU sice přiostřuje rétoriku vůči Moskvě, ale ukazuje se, že to nestačí. Podle Štětiny nastal čas Rusko varovat důrazněji, a to vojenským cvičením ukrajinských ozbrojených sil, jednotek USA a stejně tak vojáků z některých evropských států. To je podle europoslance to jediné, čemu ruský prezident Vladimir Putin porozumí.  Zároveň však Štětina vyjadřuje obavy, že staré členské země EU setrvají v kurzu omlouvajícím ruské činy, neboť nemají zkušenost s ruskou nadvládou jako země bývalého východního bloku.

Podle bývalého senátora již dnes svět stojí na počátku další světové války a Evropa by si to měla uvědomit. Jinak zase bude na Spojených státech, aby „starý kontinent“ zachraňovaly, jak se to stalo už v minulosti. A další zpřísnění sankcí opravdu nestačí. I kdyby totiž sankce dopadly na všechny občany, Putin by to připsal na konto „zlého Západu“ a sám se před národem stavěl do role neochvějného politika, který Rusko ochrání. Putin totiž podle Štětiny není žádný hysterický politik, jako byl Hitler. Je to pragmaticky uvažující politik. „... a o to je nebezpečnější,“ uzavírá Štětina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…