Za neúspěch Kalouska mohou i komunisté, postěžoval si kníže

28. 11. 2013 19:51

Předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga nepřekvapilo, že jeho místopředseda Miroslav Kalousek nebyl zvolen do vedení sněmovny. Za vinu to ale dává i komunistům, kteří prý nedodrželi dohodu. Zároveň prohlásil, že se TOP 09 ubydluje v opozici bezvadně.

Za neúspěch Kalouska mohou i komunisté, postěžoval si kníže
Foto: redakce
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg odpovídá na otázky v pražské hospodě
reklama

Následné nahrazení Petra Gazdíka v čele poslaneckého klubu podle Schwarzenberga proběhlo v klidu. „Petra Gazdíka má každý člověk rád. Miroslav Kalousek je vždycky kontrorverzní. Ta výměna, to byla přátelská dohoda. Petr Gazdík sám říkal, že je to nejlepší řešení. My máme naštěstí ve straně velmi dobré vztahy, takže to bohudíky funguje dobře,“ pochvaloval si.

Ideovými stranami jsou tu jen komunisté a lidovci

A pak začal hovořit o obsazování sněmovních výborů. „Vypadá to, že se budeme snažit dostat zahraniční výbor. A pak uvidíme. Obsazování výborů je v rukou vedení poslaneckého klubu, nikoli vedení strany,“ upozornil kníže s tím, že by rád stanul právě v čele zahraničního výboru. „O tom se jedná. Uvidíme, jestli to bude mít dobrý výsledek. Ale vypadá to pravděpodobně. Já bych o to zajisté stál. Neskromně říkám, že je v Poslanecké sněmovně jen málo lidí, kteří se v té matérii vyznají. Bude mě to bavit, zajímá mě to,“ prohlásil.

Upozornil také na to, že skutečně ideovými stranami jsou u nás jedině komunisté a lidovci. „My sice stavíme na konzervativních hodnotách, na judo-křesťanském dědictví, ale zároveň nemáme tak propracovanou ideovou základnu jako lidovci či dříve sociální demokracie. Ale i na Západě se politické strany vyprazdňují, jenže mají solidní základy z minulosti,“ snažil se obhájit stav své strany Schwarzenberg.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …