Za vlády Krnáčové přibylo v Praze 137 magistrátních úředníků

14.09.2018 14:50 | Zprávy

Od roku 2014 stoupl počet magistrátních úředníků v Praze o 137 pracovních míst ze 2153 na 2290. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Nárůst zaměstnanců je podle mluvčího dán legislativními změnami, magistrát nyní provádí personální audit.

Za vlády Krnáčové přibylo v Praze 137 magistrátních úředníků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslední jednání pražského zastupitelstva před prázdninovou pauzou

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) po svém zvolení avízovala, že by se počet úředníků na magistrátu měl snížit o čtvrtinu.

„Důvodem navýšení počtu zaměstnanců je nárůst objemu, náročnosti stávajících agend i nutnost zajistit agendy nové. Zejména kvůli legislativním změnám, které přenášejí agendu na města a kraje," uvedl Hofman.

Příkladem je podle něj třeba fakt, že dříve bylo nutné o řidičský průkaz žádat v místě trvalého bydliště, zatímco teď se může žádat kdekoliv. Ohledně mzdových nákladů podle něj magistrát statistiku nevede. „I kvůli legislativním změnám provádíme personální audit, jehož cílem je zefektivnění činnosti magistrátu," dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zděšení rodiče si posílají leták, který v Praze našli ve škole

12:30 Zděšení rodiče si posílají leták, který v Praze našli ve škole

Značné kontroverze budí informační leták Státního zdravotního ústavu (SZÚ) varující před šířením žlo…