Zabíjet odpůrce Čaputové! Tlachala, tlachala, lidem to stačilo. Analýza ze Slovenska

01.04.2019 13:21

Slovenský politolog Peter Juza v komentáři pro server Časopis Argument zhodnotil slovenské prezidentské volby. Slováci si prý zatím nedokázali zvolit pořádného prezidenta. Toho prozatím posledního, Andreje Kisku, prý čeští „lepšolidé“, jak je sám nazval, považují za vzor dobrého prezidenta, ale podle politologa Kiska ve skutečnosti nic nedokázal. A podobně strašné to prý pravděpodobně bude i s Čaputovou. I když...

Zabíjet odpůrce Čaputové! Tlachala, tlachala, lidem to stačilo. Analýza ze Slovenska
Foto: Repro ČT
Popisek: Zuzana Čaputová, zvolená prezidentka Slovenska

Peter Juza nešetřil na adresu slovenských prezidentů ostrými slovy. Michal Kováč se prý snažil zachránit svého syna, Rudolfu Schusterovi šlo především o to, aby se pěkně usmíval do fotoaparátů, Ivan Gašparovič věnoval pozornost především sportovním utkáním a poslední prezident Andrej Kiska prý nedokázal vůbec nic.

Anketa

Kdo bude mít po nástupu Čaputové do funkce lepšího prezidenta?

11%
hlasovalo: 15430 lidí

„Ten poslední, kterého si zvolila kavárna (a kterého čeští ‚lepšolidé‘ považují za svůj etalon) nedokázal jako státník vlastně vůbec nic. Samozřejmě, pokud nepočítáme podezření, že se podílel na pozemkových čachrech pod Tatrami nebo že musí vysvětlovat svoje údajné daňové čachry a podivnosti. Místo něj de facto po celé období prezidentovala skupina nevolených poradců jako projev ultraliberální demokracie kavárenského typu,“ vyjádřil svůj názor na Kisku Juza.

Štěstí podle politologa Slovensko neudělá ani s Čaputovou. Už proto, že původně nebyla favoritkou a byla vyzývána k tomu, aby se kandidatury vzdala ve prospěch profesora Roberta Mistríka, kterého si údajně slovenská kavárna vyvolila jako klon českého profesora Jiřího Drahoše. Ale kdosi prý nalil do Čaputové hodně peněz a najednou začala dominovat. Juza však nedokáže odpovědět na otázku, kdo přesně Čaputovou vyzdvihl, obecně popisuje liberální internacionálu.

„I když to běžný člověk tak nevnímá, nemá dostatek informací a nemá ani chuť se tím zabývat, ale přesně toto se stalo s kandidátkou okresního formátu Zuzanou Čaputovou. Bylo rozhodnuto, že Čaputová je lepší produkt. Toto rozhodnutí se reklamním expertům osvědčilo. Z Čaputové se stal nejlepší výrobek určený na masovou spotřebu a vyvolávání dočasného nadšení a emocí,“ pokračoval Juza s tím, že v televizních debatách tato dáma jen „tlachala“. Politolog použil přesně tohoto slova. A jak ukázaly výsledky druhého kola voleb, Slovákům toto tlachání stačilo.

Čaputová se podle politologa nevyzná ani v otázkách domácí politiky, ani v politice zahraniční. Údajně jen neustále opakuje fráze o boji proti zlu. Až se moci chopí její poradci, ukáže se, v jakou reálnou politiku se tyto fráze promění.

Juza v této souvislosti sáhl ke stejnému příkladu jako slovenský poslanec Luboš Blaha, který divákům ve videu na facebooku popisoval, jak ultraliberální příznivci Čaputové vyzývají k odstranění jejich nehodných odpůrců.

„Mladý extremista, produkt ultraliberální indoktrinace, který se označil za příznivce Z. Čaputové, šokoval na internetu slibem likvidace lidí, kteří si dovolí volit někoho jiného, než jeho oblíbenou, slušnou a spravedlivou právničku, které si zaznamenává do seznamu,“ napsal Juza ve shodě s Blahou.

V závěru svého komentáře však přece jen doufal, že se možná plete a že bude Čaputová dobrou prezidentkou, neboť i ona patří mezi Slovany. „Slováci, jako všichni Slované, jsou jako národ dobří. Tak věřme, že nový prezident – prezidentka bude stejná jako slovenský národ. Dobrá.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…