Začal soud se zastupitelem Kalouskem kvůli podvodům s auty

08.04.2013 17:03

Obvodní soudu pro Prahu 1 začal projednávat případ pražského zastupitele za ODS a zpěváka Jana Kalouska týkající se údajných pojistných podvodů. Celkem je obviněno šestnáct lidí, s advokáty a veřejností zcela zaplnili jednací síň. Policie podezírá z podvodů celkem dvacet lidí, čtyři zbylé soud vyloučil ze společného jednání. Podle žalobce se Kalousek podílel na machinacích s fakturami, které několik let prováděl jeden autoservis. Hudebníkovi hrozí až tři roky vězení, svou vinu popírá.

Začal soud se zastupitelem Kalouskem kvůli podvodům s auty
Foto: praha.eu
Popisek: Jan Kalousek přivítal fotografa Davida LaChapelle

Soud začal s půlhodinovým zpožděním a stejnou dobu soudkyně usměrňovala zasedací pořádek v síni. Největší místnost v budově nakonec lidé zaplnili do posledního místa.

Při machinacích s pojištěním vozidel vznikla škoda 50 milionů

Obžaloba zmiňuje desítky údajných pojistných podvodů, které mají téměř vždy totožný scénář - majitelé auta zatajili při sjednání pojistné smlouvy poškození vozidla z předchozí nehody a později chtěli od pojišťovny peníze za škodu.

Podle státního zástupce se na machinacích podílel dnes už neexistující středočeský autoservis, jehož pracovníci předkládali nepravdivé faktury. Škoda vznikla pojišťovně, která vyplácela plnění. Firma prý vedla dvojí účetnictví - jedno pro finanční úřad a druhé pro pojišťovny. Údajně tak vznikla škoda 50 milionů korun.

Kalousek se měl dohodnout se servisem, že navýší fakturu za opravu vozu

Kalousek se podle policie zapletl do trestné činnosti podniku, když se dohodl se servisem, že navýší fakturu za opravu vozu. Podle policie to bylo ve dvou případech zhruba 172.000 a 63.000. To ale zastupitel odmítá.

Kalousek působí v pražském zastupitelstvu od podzimu 2010, ODS ho tehdy těsně před volbami dosadila na místo lídra jedné z kandidátek. Patří k zastáncům primátora Bohuslava Svobody.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

20:12 Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller přináší další zamyšlení pro čtenáře Parlament…