Záchrana pro Afriku? Je tu elektrický traktor. A kdo ho vyrobil?

26.08.2021 16:55

Šéf Volkswagenu Herbert Diess osobně vyzkoušel prototyp elektrického traktoru, který koncern vyvíjí pro africký trh. Traktor by měl představovat řešení pro africké farmáře, kteří kvůli nedostatku paliva nemohou účinně orat zdejší půdu. Elektrický traktor by se totiž měl nabíjet ze solárních panelů. Diess byl podle svých slov s první zkušební orbou spokojený.

Záchrana pro Afriku? Je tu elektrický traktor. A kdo ho vyrobil?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Venkov - ilustrační foto

Elektrický traktor koncern VW vyvíjí společně s německou Společností pro mezinárodní spolupráci a Rwandskou univerzitou. Prototyp traktoru má podle serveru Agroportal24h.cz výkon 27 koní a váží 2,2 tuny. Počítá se s tím, že se bude stroj vyrábět přímo ve Rwandě, a jeho výsada spočívá ve vyměnitelné baterii.

Jde o součást zemědělského projektu Gen.Farm, v jehož rámci si afričtí zemědělci budou moci takový stroj na konkrétních místech pronajmout a případně si vyměnit baterii. Baterie se na styčném bodě budou hromadně nabíjet pomocí solárních panelů.

Celý projekt má pomoci zvýšit produktivitu afrického zemědělství, které je z části stále závislé na ruční orbě, a to zejména kvůli nedostatku dostupného paliva. „Slunce je ale na místě dost,“ tvrdí Peter Wouda, šéfdesignér oddělení Volkswagen Group Innovation. Elektrické traktory podle Herberta Diesse „nakrmí obyvatele Afriky bezemisně“.

 

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč už nekandidujete?

Bylo to vaše rozhodnutí? Já mám spíš dojem, že proto, že říkáte věci narovinu a ne vždy se vyjadřujete kladně na účet této vlády vás jednoduše odstavili, protože tato vláda jiné názory nepřipouští.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jsem fašista, provokoval Zeman po setkání s Ficem a Orbánem. A toto předcházelo

19:20 Jsem fašista, provokoval Zeman po setkání s Ficem a Orbánem. A toto předcházelo

Bývalý prezident Miloš Zeman se v úterý po schůzi premiérů zemí visegrádské čtyřky setkal s Robertem…