Zachránkyně zvířat nadává na pražské úřady a varuje: Nezapomínejte na němé tváře

27.07.2015 12:17 | Zprávy

PŘÍBĚH Zánik oblíbeného záchranného zařízení pro zvířata. Před tím varuje Věra Přibylová, jejíž záchranná stanice působící na kopci u pražských Jinonic je již několik let ve výpovědi. Praha se k ní chová přehlíživě. V situaci, kdy lidé vnímají jen zahraniční hrozby a málo se zajímají o své prostředí, začíná být zoufalá.

Zachránkyně zvířat nadává na pražské úřady a varuje: Nezapomínejte na němé tváře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nové logo ODS

„Bohuslav Svoboda se dlouho tvářil, že neexistuji. Přes rok nereagoval, nechal se zatajovat. Až o našem trápení napsaly ParlamentníListy.cz, tak se se mnou setkal. Byli jsme celou dobu bez prostředků. Loni mi při nějakém setkání řekl, že věřil řečem, že stanici ruinuji a je třeba mě odstranit,“ podotýká Přibylová, která se o zvířata stará celý život. Politická garnitura se na magistrátu už dávno vyměnila, ale situace zůstala stejná. Její záchranná stanice umírá na úbytě, přitom jich hlavní město nemá až tak moc.

Kolují o ní zvěsti

Je pravda, že Přibylová si již v minulosti udělala kvůli své neústupnosti a urputnosti nepřátele na vysokých místech. Pomluvy o tom, že týrá zvířata anebo že si z peněžních dotací žila nad poměry, byly několikrát vyvráceny. „Podivné zvěsti o mých nahrabaných milionech jsem nechala prověřit kriminální policií a nic. Lesy Praha, které dostaly prostor záchranné stanice do užívání, se mnou jednají jako s nějakou vetřelkyní,“ říká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Sankce

Byl byste pro plošné zrušení sankcí proti Rusku nebo problém vidíte jen v tom, že jsou podle vás mnohdy uvalovány neoprávněně a celkově je tedy považujete za správné (jestli účinné je jiná věc). A jak by tedy třeba EU měla reagovat na to, že Rusko rozpoutalo válku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Najednou tolik útoků na Klempíře. Analytik rozkrývá, co je za tím

8:09 Najednou tolik útoků na Klempíře. Analytik rozkrývá, co je za tím

TÝDEN V MÉDIÍCH Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) vtipně zarámoval vystoupení prezidenta Pe…