Začíná Ghettofest. Na místě, jemuž říkají brněnský Bronx

27.06.2020 10:30 | Zprávy

Ghettofest je pouliční festival odehrávající se v Brně, ve vyloučené lokalitě přezdívané „brněnský Bronx“. Jde o sociálně – kulturní koncept vytvořený přímo pro toto místo. Hlavními motivy jsou otevření hranic pomyslného ghetta, myslí jeho obyvatel i ostatních Brňanů, podpora přirozeného setkávání a soužití v jednom městě. Ghettofest prý ale není romský festival.

Začíná Ghettofest. Na místě, jemuž říkají brněnský Bronx
Foto: reprofoto oficiálních stránek
Popisek: Program devátého roční Ghettofestu

Podle organizátorů je Ghettofest pro všechny. Záměrně ve své dramaturgii neakcentuje jednu linku, cíl, hledisko, ale profiluje se jako široká platforma pro různé aktivity, projekty, performance nebo diskuse, které jsou nějakým způsobem tematicky či lokálně inspirovány „brněnským Bronxem“.

Festival je organizován lidmi, kteří v lokalitě žijí, žili nebo k ní mají úzký osobní vztah.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč nejste ve vedení strany?

Pokud vím, ani jste se o to neucházel. Proč? Přijde mi, že jste dobrý politik a vaše plus je i v tom, že dokážete jednat se všemi, což ne každý v ANO dokáže

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

20:50 Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

Vláda Andreje Babiše má nadále důvěru Sněmovny. Pro návrh na nedůvěru se vyslovilo 84 poslanců opozi…