Začíná soud s exprimátorem Liberce Kittnerem za údajné machinace s pozemky

13.11.2013 6:25

Krajský soud v Liberci dnes začne řešit případ bývalého libereckého primátora Jiřího Kittnera (ODS). Spolu se dvěma dalšími muži je obžalován kvůli údajným machinacím s pozemky pod sjezdovkami na Ještědu.

Začíná soud s exprimátorem Liberce Kittnerem za údajné machinace s pozemky
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce

Obžaloba je viní z toho, že prostřednictvím městské společnosti Sportovní areál Ještěd převedli v letech 2003 až 2006 na třetí osoby nemovitosti města pod jejich tržní hodnotou a tím způsobili škodu na majetku města a Sportovního areálu Ještěd za 17,7 milionů korun.

Spolu s Kittnerem jsou obžalováni někdejší náměstek primátora a bývalý tajemník Sportovního areálu Ještěd Pavel Krenk a Jiří Zeronik, který byl loni odsouzen za nepřímé uplácení. Soud ho potrestal pokutou 100.000 Kč za pokus uplatit Šimona Stejkozu, asistenta bývalého poslance Věcí veřejných Michala Babáka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měla více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěla někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu

20:17 Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měla více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěla někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu

CO NÁM DAL ROK 2018 Letošním rokem jsme překročili novinářské hranice. To si myslí mediální odborník…