Začínají státní maturity, zkoušky čekají sto tisíc studentů

02.05.2013 7:35

Startují státní maturity, dnes ráno začínají zkoušky testem z matematiky a odpoledne pak písemnou prací z angličtiny. V příštích týdnech čekají zkoušky dospělosti celkem téměř 100.000 studentů. Letošní zkoušky jsou na rozdíl od minulých let jen v jedné úrovni obtížnosti, slohy budou opět hodnotit kantoři na školách. Tři pětiny maturantů si vedle češtiny vybralo jako druhý povinný předmět cizí jazyk, zbytek matematiku.

Začínají státní maturity, zkoušky čekají sto tisíc studentů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Organizaci a obsah zkoušek v minulých dvou ročnících provázela kritika, maturitní centrum Cermat chce proto zadání testů z jednotlivých předmětů vždy do druhého dne po napsání vyvěsit na svůj web. Po skončení testování zasedne odborná komise, která znovu posoudí, zda se v testech neobjevily vadné úlohy. "Na základě závěrů komise může zpětně dojít k úpravě hodnocení," upozornil mluvčí Cermatu Petr Habáň. To se stalo právě minulý rok, kdy se zpětně zmírňovalo hodnocení z matematiky.

Po písemné části jednotných maturit, která potrvá do 9. května, přijdou na řadu ústní zkoušky podle jednotných zadání. Ty se uskuteční od 16. května do 10. června. Profilová část maturit, kterou si pořádá škola sama a tvoří ji většinou odborné předměty, se koná od 1. dubna do 10. června.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ajaj, nepříjemnost pro Fridrichovou? Na pomoc jí přispěchal Milion chvilek

20:20 Ajaj, nepříjemnost pro Fridrichovou? Na pomoc jí přispěchal Milion chvilek

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se rozhodla vést přestupkové řízení s Českou televizí kvůli…