Žádná naděje, žádná vize. Konečná z KSČM ke jmenování Fialy

29.11.2021 7:47 | Ze sítí

Šéfka KSČM Kateřina Konečná spolu se jmenováním Petra Fialy předsedou vlády ztratila veškeré naděje na navrácení naší země do normálu. Nepřináší podle ní žádné jasné vize a recepty problémů, které Česko v současné době sužují. Jediné, čeho je schopen, je prý kritika.

Žádná naděje, žádná vize. Konečná z KSČM ke jmenování Fialy
Foto: Repro Youtube
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná

Anketa

Těšíte se, až se kabinet Petra Fialy ujme vlády?

5%
91%
hlasovalo: 15035 lidí

Prezident Miloš Zeman jmenoval premiérem předsedu ODS a lídra koalice SPOLU Petra Fialu v neděli dopoledne na zámku v Lánech. „Jsem si vědom, že nás nyní čeká složité období se spoustou výzev, se kterými se budeme muset bezodkladně vyrovnávat: Hned na začátku musíme něco udělat se špatným hospodařením státu, opravit špatně připravený státní rozpočet, zabývat se rostoucími cenami energií, inflací a dalšími věcmi, které jsou aktuálně před námi.

Současně ale chci, aby to byla vláda změny pro budoucnost, to znamená, aby to byla vláda, která připraví potřebné změny, provede důchodovou reformu, udělá změny ve školském systému, aby vzdělávání odpovídalo 21. století. Provede takové infrastrukturní změny, abychom se vypořádali s digitalizací, abychom tu měli silnice, po kterých se dá jezdit. Abychom tuto zemi skutečně posunuli mezi nejlepší země na světě,“ prohlásil premiér Fiala.

Pro Konečnou je jeho nástup na post předsedy vlády neradostnou zprávou. Od Fialova kabinetu nečeká žádné zázraky, spíše ji přemohly silné obavy: „Dnes je první adventní neděle a mnozí zapalují svíčku naděje… obávám se však, že naději nemůžeme čekat od jmenování nového premiéra naší země. Kromě oslav po volbách v duchu toho, že budou vládnout ti správní, premiér nepřišel s ničím,“ říká.

Fiala podle ní není schopen řešit problémy tak velkých formátů, o členech jeho vlády ani nemluvě: „Ke covidové krizi, která sužuje naši zemi, mlčí. Řešení energetické krize bez nápadu. O lidech, které si do vlády vybral, ani nemluvě,“ dodává.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Jediné, co podle ní nový premiér naopak ovládá, je kritika oponentů: „Prostě kritizovat umí každý, ale pokud někdo chce být premiér, měl by umět víc. Fiala nás dva měsíce svými kroky přesvědčuje o tom, že řešení není jeho silná stránka!“ konstatuje závěrem předsedkyně komunistů.

Fiala také uvedl, že věří, že už v polovině prosince by mohla být jmenována celá vláda. Zemanovy výhrady k některým kandidátům na ministry podle Fialy dál přetrvávají, nemá však v úmyslu nic měnit: „Věřím, že výhrady mohou být rozptýleny rozhovory, které pan prezident povede. Nemám v úmyslu na nominaci nic měnit,“ řekl Fiala.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

6:31 Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

„Evropa bude potřebovat jen v následujícím desetiletí půl milionu IT odborníků, které nebude mít, po…