Žádné bilanční rozhovory pro MF Dnes a LN, rozhodl se Zeman

10.03.2013 14:53

Prezident Miloš Zeman nebude dávat bilanční rozhovory Mladé frontě Dnes (MfD) a Lidovým novinám (LN). Uvedl to v pořadu Partie televize Prima Family, ale důvod neřekl. Prohlásil, že jinak neodmítne nabídku veřejných sdělovacích prostředků na rozhovory, jejichž prostřednictvím by skládal občanům účty ze své činnosti, uvedl. S MfD měl neshody už jako premiér, oba listy kritizoval také v době předvolební prezidentské kampaně.

Žádné bilanční rozhovory pro MF Dnes a LN, rozhodl se Zeman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Šéfredaktoři obou deníků ale dnes ČTK řekli, že se podle nich Zeman ani jejich listům nakonec úplně vyhýbat nebude. Šéfové zmíněných deníků netušili, jaké konkrétní důvody vedly Zemana k jeho vyjádření. "Když šli Zemanovci do parlamentních voleb a když Zeman kandidoval na prezidenta, tak si k nám vždycky rád přišel popovídat. Média mu tehdy byla užitečná. Nyní usiluje o znedůvěryhodnění médií, protože se obává, že by mu mohla komplikovat vládnutí," řekl ČTK šéfredaktor LN Dalibor Balšínek.

Silná slova. Jako ta Paroubkova

Ani on, ani šéfredaktor MfD Robert Čásenský, si ale nemyslí, že bude nový prezident jejich deníky zcela přehlížet. "Nechce se mi věřit, že by se zrovna Miloš Zeman chtěl vyhýbat případným kritickým otázkám našich redaktorů," řekl ČTK Čásenský. "Vzpomínám si na Jiřího Paroubka, který těsně před parlamentními volbami prohlásil, že se s některými novinami, včetně LN, nebude bavit. A stejně po nějaké době zjistil, že tím škodí především sám sobě," dodal šéf LN.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zeman chce o své práci informovat lidi také na náměstích měst při svých cestách do krajů. "Já bych chtěl, aby lidé na setkání se mnou chodili dobrovolně, toho dosáhnete tím, že je pozvete na náměstí," poznamenal v lednu v přímé volbě zvolený prezident, který do úřadu nastoupil v pátek. Zeman připomněl, že už v rámci předvolební kampaně vystoupil na 14 náměstích.

Uvedl, že hodlá navázat na bývalého prezidenta Václava Klause, který do krajů jezdil pravidelně. Zeman vysvětlil, že tyto cesty by "na úkor zahraničních cest" výjezdy do krajů ještě rozšířil. "Zůstal bych v tom kraji místo dvou tři dny a to by mi umožnilo setkat se jak s úspěšnými podnikateli, tak s úspěšnými starosty, s významnými osobnostmi kraje," vysvětlil prezident.

Zeman v televizi potvrdil, že jeho první cesta povede na Zlínsko. Prý to bez jeho vědomí tamním obyvatelům slíbil jeden z jeho přátel. "Ale i sliby přátel se mají plnit," dodal Zeman.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…