V Nedělní debatě na ČT se sešli ministr práce Aleš Juchelka (ANO), Tomáš Doležal (SPD), Jiří Havránek (ODS) a Jiří Havránek z ODS.
Moderátor Martin Řezníček debatu otevřel popisem tvrdých střetů ve Sněmovně, které nastávají už během schvalování programu schůze. Připomněl v této souvislosti, že zatímco v letech 2017 až 2021, kdy bylo hnutí ANO u vlády, podobné debaty před schválením programu schůze zabraly něco přes 170 hodin, mezi lety 2021 až 2025, kdy bylo hnutí ANO v opozici, už to bylo 614 hodin.
„Byli jsme poměrně tvrdou opozicí, byli jsme férovou opozicí,“ poznamenal k tomu Juchelka. To, co se děje ve Sněmovně teď, je podle něj za hranou. A i proto se chystá změna jednacího řádu, která má širší podporu a situaci ve Sněmovně snad zlepší. „Tomu, co dělá opozice teď, tomu nerozumím. I v tom minulém volebním období jsme projednali celou řadu zákonů. I zákony, se kterými jsme nesouhlasili. Např. jsme nesouhlasili s důchodovou reformou, ale prošla. To, co se děje teď, je, řekl bych, až bezskrupulózní blokování té Sněmovny jako takové,“ nechal se slyšet Juchelka. „S politováním musím říct, že je mi líto těch zaměstnanců Sněmovny, kteří tam jsou,“ dodal po chvíli.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


