Záhada, v Nord Streamu 2 spadnul tlak. O hodně

26.09.2022 14:52 | Bleskově
autor: rak

Provozovatel nikdy nezprovozněného plynovodu Nord Stream 2, jehož výstavba byla dokončena těsně před ruským napadením Ukrajiny, zaznamenal přes noc silný pokles tlaku. Únik podle provozovatele plynovodu nemohl nastat v Německu, jelikož by se na to ihned přišlo. „Kdyby to bylo v Lubminu, slyšeli byste o tom,“ řekl mluvčí provozovatele plynovodu.

Záhada, v Nord Streamu 2 spadnul tlak. O hodně
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Nord Stream

Tlak v nikdy nezprovozněném plynovodu Nord Stream 2 přes noc klesl podle agentury Reuters dosti znatelně, a to z 300 na 7 barů.

Společnost provozující podmořský plynovod uvedla, že nezná příčinu tohoto poklesu, nešlo však o únik v severním Německu. „Kdyby to bylo v Lubminu, slyšeli byste to,“ řekl mluvčí provozovatele sídlícího ve Švýcarsku, který byl kvůli situaci s plynovodem právně zlikvidován.

Plynovod vlastněný Ruskem, který měl zdvojnásobit objem plynu proudícího z Petrohradu pod Baltským mořem, byl právě dokončen a naplněn 300 miliony metrů krychlových plynu, když jej německý kancléř Olaf Scholz kvůli zprávám o chystané ruské invazi na Ukrajinu odmítl zprovoznit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

17:55 „Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

Ukrajina opět čelí kolonám na svých hranicích. Na rozdíl od prvních dnů po vypuknutí ruské invaze se…