Záhadný tábor a díry v plotě. Novináři našli tajemné věci v Rusku, těsně u hranic s Ukrajinou

18.08.2014 7:58

Reportéři agentury Reuters navštívili oblasti v jihovýchodním Rusku těsně u hranice s Ukrajinou. Objevili tréninkový tábor ve vojenském stylu, stopy v hlíně jasně vyježděné obrněnými transportéry nebo tanky a díru v hraničním plotě. Tyto stopy prý potvrzují, že Rusko je zapojeno do války na Ukrajině. Překlad textu agentury přinesl server Aktuálně.cz.

Záhadný tábor a díry v plotě. Novináři našli tajemné věci v Rusku, těsně u hranic s Ukrajinou
Foto: worldwide.com
Popisek: Hraniční přechod, ilustrační foto
reklama

Mezi vesnicí Malaja Kamenka a městečkem Kamensk–Šachtinskij našla agentura v lese skrytý výcvikový vojenský tábor. „Přesně tady vyfotili ze čtvrtka na pátek reportéři agentury Reuters kolonu ruských obrněných vozidel, která se tu objevila, když na nedalekém poli tábořil konvoj s ruskou pomocí pro Ukrajinu,“ uvádí server s tím, že kolem tábora nejsou žádné vlajky ani nápisy. Vjezd byl blokován velkými železnými bariérami, známými jako ježci, hlídkovali tu tři muži v neoznačených uniformách. Jeden z hlídkujících potvrdil, že je zde tábor, ve kterém probíhá cvičení.

Rusko ale existenci výcvikových táborů pro separatisty popírá, mluvčí pohraniční stráže uvedl, že tento tábor slouží jednotkám pohraničníků.

Agentura nalezla na zemi poblíž hranice také stopy po projíždění obrněných transportérů či tanků. Podle mluvčího pohraničníků to ale mohou být stopy po traktorech. A díra v pohraničním plotě prý slouží místním lidem. „Mají tam chaty, tak tam přecházejí. Mají propustky, které jim umožňují tady projít. Nejezdí auty, jdou pěšky," vysvětlil mluvčí ruských pohraničníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roman Šmucler byl u řešení viru. A promlouvá: Hamáček a špatný rádce. Co padlo o rouškách. Prymula, jiní a zmatek

4:44 Roman Šmucler byl u řešení viru. A promlouvá: Hamáček a špatný rádce. Co padlo o rouškách. Prymula, jiní a zmatek

ROZHOVOR Podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera byl ministr vnitra Jan Hamáček…