Zahradil na síti naložil eurolídrovi ČSSD: Extrémní levičák a bezzásadový normalizační oportunista

09.02.2014 18:24

První místopředseda ODS Jan Zahradil ve svém oficiálním vyjádření okomentoval kandidáty sociální demokracie pro volby do europarlamentu. Lídr Jan Keller by se podle něj se svými názory lépe vyjímal v čele kandidátky komunistické strany. Zahradil také soudí, že kvůli svým levicovým názorům Keller tvoří protipól pravicového novináře Adama B. Bartoše.

Zahradil na síti naložil eurolídrovi ČSSD: Extrémní levičák a bezzásadový normalizační oportunista
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil
reklama

„Jan Keller by se lépe se svými názory vyjímal v čele kandidátky KSČM než ČSSD – pokud si tato chce hrát na standardní demokratickou stranu. Jeho krajně levicové postoje jsou v mnohém neslučitelné se základními pilíři, na nichž stojí euroamerická civilizace – jde zejména o jeho útoky na liberální řád, svobodný trh a volný obchod. Pan Keller je tak svým extremismem jakýmsi levicovým protipólem takového Adama B. Bartoše," napsal Jan Zahradil ve svém vyjádření, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici. Bartoš je pravicový novinář, kterého někteří považují za extremistu, a teď předseda strany Právo a spravedlnost.

Celé vyjádření Jana Zahradila najdete ZDE.

Jan Keller byl členem předlistopadové KSČ. V minulosti podle Zahradila dokázal, že je „bezzásadovým oportunistou". Jako důkaz cituje politik ve svém vyjádření i na svém Facebooku Kellerův výrok, který zazněl během rozhovoru pro MF Dnes: „Jestliže člověk pracoval v oblasti společenských věd, tak předpokladem byl vstup do komunistické strany. Kdybych dělal celý život závozníka, tak jsem dnes mohl být vzorný antikomunista a nadávat na ty, kteří studovali."

Na facebookovém profilu Zahradil ještě dodal s narážkou na šéfa hnutí ANO: „Holt duch doby, Andrej Babiš by to neřekl líp."

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Zahradil ztrhal celý evropský program ČSSD. Jsou to prý jen opsané floskule z programu Socialistické internacionály a Strany evropských socialistů a jejich cílem je podle politika posílená a centralizovaná evropská byrokracie, nové regulace všeho a všech, celoevropské daně nebo navyšování evropského rozpočtu.

„Je také na pováženou, že socialisté něco říkají doma a v Bruselu a ve Štrasburku se chovají zcela opačně. Jako jednu z vládních priorit dnes Bohuslav Sobotka zmínil nezdražování elektřiny, přitom právě tento týden hlasovali europoslanci ČSSD pro její výrazné zdražení pro domácnosti i pro firmy," uzavřel svou kritiku Zahradil.

Kritika hnutí ANO. Prý „slušnej oddíl"

Na svém Facebooku se politik opřel do další strany, tentokrát do hnutí ANO. Cituje slova „ANOpolitika" Jaroslava Faltýnka, který údajně řekl na jeho adresu: „Když jsme přijeli do Bruselu lobbovat za zájmy našich zemědělců, řekl nám pan Jan Zahradil, že neví, zda se mu podaří vstát z postele. Nakonec se mu to nepodařilo."

Zahradil samozřejmě nenechává tento citát bez reakce. „Zjevně má dobrou školu od šéfa - ten se tyhle triky naučil už v osmdesátkách. Zbývá dodat, že jsem pana Faltýnka nikdy nepotkal a nic mu neřekl, ani v Bruselu, ani jinde. Zkrátka 'slušnej oddíl', tenhle ANOfert," uzavřel 1. místopředseda ODS.

Co přesně napsal Jan Zahradil na svůj Facebook:

Jan Keller, lídr ČSSD do eurovoleb, doslovná citace : "Jestliže člověk pracoval v oblasti společenských věd, tak předpokladem byl vstup do komunistické strany. Kdybych dělal celý život závozníka, tak jsem dnes mohl být vzorný antikomunista a nadávat na ty, kteří studovali." Holt duch doby, Andrej Babiš by to neřekl líp.

A také:

Jaroslav Faltýnek, ANOpolitik, píše : "Když jsme přijeli do Bruselu lobbovat za zájmy našich zemědělců, řekl nám pan Jan Zahradil, že neví, zda se mu podaří vstát z postele. Nakonec se mu to nepodařilo". Zjevně má dobrou školu od šéfa - ten se tyhle triky naučil už v osmdesátkách. Zbývá dodat, že jsem pana Faltýnka nikdy nepotkal a nic mu neřekl, ani v Bruselu, ani jinde. Zkrátka "slušnej oddíl", tenhle ANOfert.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozpad státu a organizovaný zločin. Němcová u přenosu ze sněmovny nevydržela

19:49 Rozpad státu a organizovaný zločin. Němcová u přenosu ze sněmovny nevydržela

Podle senátorky Miroslavy Němcové (ODS) není vláda schopna řídit zemi v době krize. Němcová hovoří r…