Zahradil si rýpnul do práce českých tajných služeb a okamžitě na něho nastoupil kritik Zemana

30.12.2018 12:51

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) kroutí hlavou nad tím, co v závěru roku předvádějí čeští zpravodajci. Kdyby to viděl James Bond, prý by si ťukal na čelo. Jenže netrvalo dlouho a Zahradilovi vrátil úder známý kritik prezidenta Zemana a komentátor Martin Fendrych. Zahradilovi sdělil následující...

Zahradil si rýpnul do práce českých tajných služeb a okamžitě na něho nastoupil kritik Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil
reklama

V závěru roku Bezpečnostní informační služba zveřejnila svou tradiční zprávu shrnující důležité momenty roku předchozího. Ve veřejné části zprávy čeští zpravodajci již poněkolikáté upozornili na neutuchající aktivity ruských a čínských špionů na našem území.

Zatímco pravicoví politici konstatovali, že varování tajných služeb hájících tento stát nelze brát na lehkou váhu, komunisté si položili otázku, proč BIS neřeší aktivity německých, francouzských či amerických špionů na našem území. Prezident Miloš Zeman označil agenty BIS za „čučkaře“.

O pár dní později vydal Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) varování před produkty čínských společností Huawei a ZTE. Obratem však dodal, že varování neplatí pro běžné uživatele, nýbrž pro klíčové vládní úřady. Premiér Andrej Babiš (ANO) veřejnost ujistil, že varování bere vážně.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Europoslanec Jan Zahradil kroutí nad počínáním BIS i NÚKIB. Kdyby to prý viděl slavný britský špion James Bond, ťukal by si na čelo.

„Vždy jsem myslel, že zpravodajské informace bezpečnostního rázu se důvěrně sdělí příslušné exekutivě, která v tichosti zareaguje. Napřed BIS a teď NÚKIB mě ovšem vyvedly z omylu. U nás se jede pěkně online a live, ať si o tom celý národ může pokecat. James Bond si ťuká na čelo,“ napsal Zahradil na sociální síti Twitter.

Komentátor serveru Aktuálně Martin Fendrych na Zahradilova slova okamžitě zareagoval. Prý se politikovi line z úst „zemanovština“. 

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo

6:30 Nebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo

Jsou nové pořádky v Plzni ohrožením zdraví a životů příslušníků tamní Městské policie? Strážníci jso…