Zahraniční tisk ohromen truchlením nad Gottem. Jako kdyby Britové pohřbívali královnu

11.10.2019 14:59

Německá veřejnoprávní stanice MDR hlásí, že se Česko loučí s osobností srovnatelnou svou velikostí s britskou královnou Alžbětou II. A má přitom na mysli Karla Gotta.

Zahraniční tisk ohromen truchlením nad Gottem. Jako kdyby Britové pohřbívali královnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Gott
reklama

Server veřejnoprávní stanice MDR, která působí ve spolkových zemích spolkových Durynsko, Sasko a Sasko-Anhaltsko hlásí, že Česko s odchodem Karla Gotta ztratilo nejen svou největší popovou hvězdu mnoha desetiletí, ale vlastně i jeden ze symbolů státu. Karel Gott prý po Čechy znamená totéž, co panovnice Alžběta II. pro občany britského ostrovního království. Gott by prý pro české občany stejným „garantem stálosti“ jako královna pro své poddané.

MDR německým čtenářům hlásí, že rakev s tělem Karla Gotta je vystavena na Žofíně, stojí u ní čestná stráž a podle odhadů se očekává, že se Mistrově památce pokloní až 300 tisíc lidí a to i ze zahraničí. Kupříkladu ze Slovenska, Polska či Německa, což si MDR vyžádá významné policejní manévry. Policie však není v pohotovosti jen kvůli Karlu Gottovi. Také MDR připomíná, že v pátek a v sobotu probíhají protesty ekologických aktivistů Podzim rebelie proti vyhynutí, kteří jsou připraveni blokovat dopravu v Praze. Policie proto žádá všechny návštěvníky Prahy, aby nevjížděli autem do centra města, pokud to není nezbytně nutné.

V sobotu proběhne poslední rozloučení s Kalem Gottem na Pražském hradě. Mši za něj odslouží pražský kardinál Dominik Duka. Do katedrály sv. Víta se dostanou jen pozvání hosté, ale veřejnost bude moct obřad sledovat na připravených obrazovkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

7:41 Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

TÝDEN V MÉDIÍCH Aktivitou ve spřátelených médiích hýří v posledních dnech generální ředitel České te…