Zakázat policii odtahy poslanců? Takto se vyjádřili sami politici

25.05.2014 16:44

Podpořili byste pozměňovací návrh, který by zakázal odtahování aut poslanců z modrých parkovacích zón? To mezi poslanci zjišťoval server Lidovky.cz. Přestože šlo o návrh poslance Františka Laudáta, otevřeně jej nepodpořil ani jeho stranický kolega, první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Zakázat policii odtahy poslanců? Takto se vyjádřili sami politici
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Server v této souvislosti připomněl, že zákon v současnosti uvádí, že o odstranění vozidla, které neoprávněně stojí na vyhrazeném parkovišti, rozhodne policista nebo strážník obecní policie a vozidlo se odstraní na náklad jeho provozovatele.

„Podle pozměňovacího návrhu by nebylo možné kromě jiného rozhodnout o odstranění vozidla, pokud jde o vozidlo viditelně označené jako vozidlo osoby požívající výsad a imunit podle zákona nebo mezinárodních smluv. To by ale neplatilo, pokud by zaparkované auto zákonodárce znemožňovalo průjezd jiným autům,“ vysvětlil server s tím, že policie z modrých zón odtáhla vozidla označená poslaneckou kartou na parkování například poslanců Stanislava Humla (ČSSD) nebo lidovce Tomáše Podivínského.

Okamura: Poslanci nejsou nadlidi

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) uvedl, že si návrh musí podrobně prostudovat, ale není si jist, že by šlo o nejlepší řešení. Že si musí návrh pročíst, řekl také poslanec Babišova hnutí ANO Martin Komárek, obecně jeho názor byl ale trochu jiný:

„Obecně si dlouhodobě myslím, že městská policie má mít právo odtahovat pouze auta překážející provozu, ostatní jen pokutovat. Současná praxe podle mého hraničí s organizovaným olupováním občanů, není to tedy problém poslanců, ale všech občanů."

Tomio Okamura (Úsvit) sice uvedl, že v klubu budou návrh projednávat až v červnu, ale za sebe řekl, že nepodpoří návrh, který by zvýhodňoval poslance před běžnými lidmi. „Poslanci nejsou nadlidi,“ podotkl.

Jasnou podporu návrhu nedal ani první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, přestože šlo o návrh jeho spolustraníka: „Vzhledem k tomu, že to (pozměňovací návrh) podpořili všichni poslanci hnutí ANO, tak to budu muset ještě bedlivě zvážit."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Lůza. Neotravuj!“ Pískání na Klause ml.: Další kolo. Pěkně ostré. A dopad na Trikolóru?

7:54 „Lůza. Neotravuj!“ Pískání na Klause ml.: Další kolo. Pěkně ostré. A dopad na Trikolóru?

Zdá se, že video z Národní třídy opravdu rozvířilo debatu o odkazu 17. listopadu a kdo si ho může ná…