Zákazníci, čtěte pozorně. Díky EET můžete mít dost zásadní problém s reklamacemi

25. 11. 2016 11:14

Elektronickou evidenci tržeb čeká už za pár dní ostrý start. Tento start ovšem poněkud zkomplikoval sám ministr financí Andrej Babiš (ANO), když teď navrhl zavedení výjimek pro drobné podnikatele a e-shopy. Premiér Bohuslav Sobotka kvůli tomuto zmatku zuří. A aby toho nebylo málo, přichází se zásadním prohlášením i Česká obchodní inspekce. Přidělá tím zřejmě další vrásky některým již tak dost zásadním prohlášením obchodníků.

Zákazníci, čtěte pozorně. Díky EET můžete mít dost zásadní problém s reklamacemi
Foto: hkstrategies.cz/CC
Popisek: EET, elektronická pokladna. Ilustrační foto.

Spotřebitelé mají při koupi zboží stále nárok na doklad o zakoupení, chystaná povinná účtenka pro elektronickou evidenci tržeb takový doklad nenahrazuje. Vystavení dokladu o zakoupení bude Česká obchodní inspekce (ČOI) i nadále kontrolovat. Inspekce na to dnes upozornila v tiskové zprávě. Informace z ní převzala i agentura ČTK. Doklad z elektronické pokladny podle ČOI nemusí obsahovat informace například o zkrácené době trvání odpovědnosti za vady u použitého spotřebního zboží.

Zákazníci by proto podle inspekce měli trvat na vydání takového dokladu, s nímž budou moci později uplatnit všechna svá práva.

Ve stejném duchu se pro server Seznam.cz vyjádřil sám ředitel ČOI Mojmír Bezecný. „Posouzením příslušného paragrafu zákona o EET jsme zjistili, že povinnosti vyplývající ze zákona o ochraně spotřebitele nejsou totožné s účtenkou dle EET. (...) Pro uplatnění reklamace po půl roce, po roce mu nemusí stačit účtenka z EET, aby dokázal, jaký druh zboží koupil,“  řekl Bezecný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

18:11 Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

Redaktora z ČRo Miroslava Bureše stále rozčiluje to, že česká reprezentantka ve snowboardu a v alpsk…