Zakleté nové passaty: Nefungují v nich radary na měření rychlosti

2. 8. 2012 14:18

Policejní passaty, které byly nedávno tak zpopularizovány ministrem financí Miroslavem Kalouskem, mají problémy. Například jihlavská police si stěžuje, že uvnitř vozů nefungují radary pro měření rychlosti. Podobná závada nových policejních vozů se navíc vyskytla i v dalších krajích. Uvádí to ve svém zpravodajství Český rozhlas.

Zakleté nové passaty: Nefungují v nich radary na měření rychlosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz

Jihlavským policistům se nový radar porouchal už po třech měsících, informuje Radiožurnál Dana Čírtková z krajského policejního ředitelství v Jihlavě. 

„U vozidla Volkswagen Passat máme v současné době technické problémy s palubní jednotkou,“ potvrdila Čírtková.

Závada se má týkat softwarového vybavení radarové jednotky.

„Když to řeknu laickou řečí, tak vozidlo Volkswagen Passat může být nasazováno do běžného výkonu služby a také nasazováno je, ale policisté, kteří s tímto vozidlem vyjíždějí, nemohou měřit rychlost jízdy řidičů,“ dodala Čírtková.

„Zatím není jasné, jak dlouho odstranění závady potrvá. Policisté na nápravě intenzivně pracují ve spolupráci s dodavatelem celého softwarového vybavení. Vše podle policie závisí na tom, jak rychle se opravená data podaří nahrát do radarové jednotky a celý radar znovu zprovoznit,“ tvrdí dále Radiožurnál s tím, že problém trvá zhruba dva týdny.

Jenže policie v Jihlavě není jediná, která hlásí problém. Podobné potíže prý mají s policejními passaty i v dalších krajích. Potíže s nesprávně fungujícími radary hlásí třeba z Ústeckého kraje.

Passaty se teď postupně odvážejí na opravu do Kunovi, kde je firma, která policejní měřiče do aut instalovala.

Radiožurnál dodává, že policie za každý passat zaplatila přes milion korun s tím, že na pokutách vybere brzy mnohem víc. Problémové passaty ale nyní mohou pouze dohlížet nad silničním provozem, například odhalovat předjíždění na plné čáře nebo otáčení v křižovatkách.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…