Zákon musí platit pro všechny, zahřmělo z úst kancléřky Merkelové

09.01.2017 21:00

Německá kancléřka Angela Merkelová vystoupila v Kolíně nad Rýnem se zásadním projevem. Na zasedání svazu zaměstnanců státní správy poslala jasný vzkaz migrantům. Zákon podle ní musí platit pro všechny. Přidala také jedno „ale“.

Zákon musí platit pro všechny, zahřmělo z úst kancléřky Merkelové
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová

„Ti, kteří nemají právo pobytu u nás, musejí být vráceni,“ řekla jasně kancléřka. „Je-li to zakotveno v zákoně, musí toto právo být realizováno,“ řekla jasně kancléřka. Její slova přinesl server deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung. Na druhé straně ti, kteří získají právo na azyl, musejí být integrováni do německé společnosti. Je k tomu třeba napnout všechno úsilí, řekla nejmocnější evropská politička.

Merkelová také připustila, že v minulosti nebyly oba tyto kroky realizovány na 100 procent, což se podle ní musí změnit. Svůj přístup prý musí změnit celá vláda. Shodnout by se na tom měla široká koalice v Německu, protože je to v zájmu celé země.

Celý článek v němčině naleznete zde.

Merkelová tato slova volila v reakci na předvánoční masakr na berlínském trhu, kam se vřítil terorista řídící náklaďák a zabil 12 lidí. Mezi nimi i jednu Češku. Další návštěvníky předvánočních trhů zranil. Ukázalo se, že atentátníkem byl Tunisan Anis Amri, který přišel do Evropy ještě před migrační vlnou a postupně doputoval z Itálie až do Německa. V Německu požádal o azyl, jeho žádost byla zamítnuta, ale Amri nebyl deportován. Tunisko se totiž zdráhalo svého občana přijmout.

Němečtí ministři spravedlnosti Heiko Maas (SPD) a vnitra Thomas de Maizière (CDU) se se svou kancléřkou shodují. Spolková republika musí podle jejich názoru jednat rázněji. Maas počítá např. s tím, že by lidé, u nichž existuje možnost, že by mohli spáchat teroristický čin, museli nosit elektronický sledovací náramek. Má jít především o občany již dříve odsouzené za závažnou trestnou činnost. Současně však varoval, že zmíněné náramky nemohou být všelékem na současné problémy Německa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

22:20 „Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.

V prosinci proběhla na půdě Senátu politická bitva, jejímž hlavním aktérem byl senátor Ivo Valenta a…