Zákonné omezení obchodu s orgány vláda asi odmítne

30.06.2019 6:00 | Zprávy

Návrh skupiny poslanců z řad Pirátů a TOP 09 na omezení možnosti nákupu orgánů odebraných nedobrovolně lidem v Číně i v jiných zemích vláda zřejmě označí za nadbytečný, napsala ČTK.

Zákonné omezení obchodu s orgány vláda asi odmítne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání vlády

Po pondělní schůzi by měl kabinet ANO a ČSSD poslat zákonodárcům k novele transplantačního zákona podle podkladů záporné stanovisko. Čína oficiálně odebírání orgánů například politickým vězňům popírá.

Lidé s trvalým bydlištěm v Česku, kteří by chtěli podstoupit transplantaci v některé z rizikových zemí, by museli podle předlohy získat souhlas nově zřízené etické komise. Kabinet podle předběžného stanoviska poukáže na to, že v Česku se na transplantaci na rozdíl od jiných evropských zemí čeká v průměru jen měsíce, zákrok je navíc plně hrazený ze zdravotního pojištění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Vláda a prezident

Podle vás je v pořádku, že prezident zasahuje nebo chce zasahovat do programového prohlášení vlády? Že má možnost ovlivnit, koho jmenuje ministrem chápu, ale zasahovat do programového prohlášení je podle mě mimo jeho jurisdikci nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

16:23 Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS), který je aktuálně v demisi, má za sebou poslední řádné jednání. …