Zákulisní rozbuška Svatopluk Němeček. Prý může ovlivnit volbu šéfa ČSSD

17.02.2018 7:33

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) může paradoxně ovlivnit sjezd ČSSD. A to kvůli odvolání šéfa ostravské fakultní nemocnice Svatopluka Němečka. Píše o tom dnešní MF Dnes.

Zákulisní rozbuška Svatopluk Němeček. Prý může ovlivnit volbu šéfa ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch
reklama

Boj o předsedu ČSSD rozhodně nebude bez dramat. Favority jsou Jan Hamáček a Milan Chovanec. Blíže k nejvyšší pozici, co se týká počtu krajských nominací, má Hamáček. Jak však uvádí zdroj z ČSSD, Chovanec je nyní velmi aktivní.

„Hodně nabízí a slibuje a podařilo se mu přesvědčit dost delegátů ze severní Moravy,“ poznamenává zdroj z ČSSD. Oba muži nyní taktizují v tom, jak přistoupit k trestně stíhanému premiérovi Andreji Babišovi. Chovanec chce ukázat, že by jako předseda byl mnohem ostřejším vyjednavačem než Hamáček. 

A právě to podle MF Dnes může Chovancovi přihrát důležité hlasy v Moravskoslezském kraji. Ten totiž jasně nedeklaroval, koho podpoří. A zákulisní rozbuškou mělo být právě odvolání Svatopluka Němečka. Ten je před sjezdem jedním z šestadvaceti kandidátů na místopředsedu. 

„Od ANO to bylo hodně přes čáru. Na severní Moravě jsou pořádně naštvaní, Milana Chovance to dost posílí. I když ten kraj je tak rozdělený, že celý Milana volit určitě nebude,“ poznamenal k tomu jeden ze znalců prostředí sociální demokracie. 
 
Černým koněm celé volby pak má být bývalý ředitel vojenských zpravodajců Miroslav Krejčík. MF Dnes uvádí, že by mohl nastoupit v případě, že by se volba předsedy protáhla a skončila patem.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…