Žalobce obžaloval senátora Lajtocha a jeho kolegy z korupce

14.04.2014 14:42 | Zprávy
autor: vfe, čtk

Státní zástupce obžaloval senátora a přerovského primátora Jiřího Lajtocha (ČSSD) a dalších pět zástupců přerovského magistrátu kvůli veřejným zakázkám ve městě. ČTK to v pondělí řekl šéf olomouckého krajského státního zastupitelství Vít Kasík. Údajná korupční kauza jde k soudu po třech letech vyšetřování. Protikorupční policie šestici zástupců radnice navrhla obžalovat celkem čtyřikrát. Třikrát však bylo trestní stíhání zastaveno s tím, že trestný čin nespáchali. Obžaloba padla až nyní, po změně státního zástupce.

Žalobce obžaloval senátora Lajtocha a jeho kolegy z korupce
Foto: Archiv
Popisek: Senátor ČSSD Jiří Lajtoch

Primátor a senátor Lajtoch a jeho kolegové se budou před soudem zodpovídat ze sjednávání výhody při zadávání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a ze zneužití pravomoci úřední osoby. Kromě Lajtocha je stíhán jeho náměstek Josef Kulíšek (ODS), radní Václav Zatloukal (ČSSD) a Jaroslav Čermák (ODS) a úředníci z odboru rozvoje a z oddělení investic Pavel Gala a Jiří Raba.

Dvě zakázky stály podstatně více, než město plánovalo

Podezření se týká dvou veřejných zakázek na rekonstrukci zimního stadionu a stavbu domova důchodců. Obě stály podstatně více, než město plánovalo. Například cena domova pro seniory se zvýšila zhruba o 30 milionů na více než 167 milionů korun. Navíc takzvané vícepráce vykonala bez dalšího výběrového řízení stejná firma, která zakázku vyhrála. V obvinění se řeší i osobní vazby politiků na stavební firmu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Vojáci

Proč jsou podle vás pro ČR větším rizikem bývalý ukrajinští vojáci než jiní Ukrajinci? Nebo jak jste to myslel, že je třeba je prověřovat? Podle mě by se měli prověřovat všichni, ale nechápu tu vaši narážku na vojáky.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Média prezidenta.“ Holec: Po Letné se začaly dít věci

20:40 „Média prezidenta.“ Holec: Po Letné se začaly dít věci

Česko po volbách zasáhl „totální mediální blackout“, říká komentátor Petr Holec v souvislosti s krit…