Zámek Buštěhrad zůstává obci. Nikdo neví, co s ním bude dál

29.05.2012 21:07

Rekonstrukce zámku v Buštěhradu zlomila vaz někdejšímu přednímu politikovi ČSSD Davidu Rathovi. Současné vedení Středočeského kraje, dává od projektu rozsáhlého zvelebení zámku ruce pryč a objekt vrací obci. Tam nikdo neví, co bude dál. Zlomí zámek vaz i rozpočtu obce?

Zámek Buštěhrad zůstává obci. Nikdo neví, co s ním bude dál
Foto: hns
Popisek: Rath za mřížemi, ilustrační koláž

Poslanec David Rath byl spolu se svými spolupracovníky zadržen před dvěma týdny ta to, že údajně předražili zakázku rekonstrukce zámku v Buštěhradu o 46 milionů korun a část této sumy využili na rozdělení úplatků. Konkrétně Rath si za připravovanou zakázku odnesl sedm milionů. Právě v souvislosti s touto kauzou se Středočeský kraj rozhodl od záměru rekonstrukce zámku odstoupit a objekt vracejí obci. Tam nikdo neví, co s ním. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Proinvestované miliony

"V téhle chvíli je všechno s velkým otazníkem," krčí rameny nad vyhlídkami zámku starostka Buštěhradu Jitka Leflerová. Ačkoliv krajští radní již veřejně vyhlásili, že od předražené rekonstrukce za 214 milionů dávají ruce pryč, vedení města totiž zatím oficiálně nikdo nevyrozuměl. "Nečekali jsme to. Počkáme si na oficiální písemné stanovisko kraje, potom radní rozhodnou, co bude dál," osvětluje Leflerová další postup.

Záměr převzít zámek v Buštěhradu pod svá křídla, který deklarovala krajská vládnoucí koalice v barvách ČSSD a KSČM v čele s Davidem Rathem, od počátku kritizovala pravicová opozice s tím, že to kraj neúměrně zatíží. Rath však od záměru neodstoupil a chtěl ze zámku vytvořit reprezentativní centrum. Buštěhrad získal zámek v roce 2003 za dva miliony korun od krachující soukromé společnosti. Následně do zajištění chátrajícího objektu obec investovala 40 milionů korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Dernerová na Václavák nechodí: Ordinuji

19:09 Senátorka Dernerová na Václavák nechodí: Ordinuji

ROZHOVOR Senátorka a lékařka Alena Dernerová bývala sympatizantkou Andreje Babiše. Jaký má postoj te…