Zaměstnanost se v srpnu nezlepšila: 7,5 procenta lidí je stále bez práce

09.09.2013 11:13 | Zprávy

Nezaměstnanost v České republice v srpnu zůstala na červencových 7,5 procenta. O zaměstnání se podle evidence Úřadu práce ČR ucházelo 551.731 lidí, z toho bylo 537.880 ve věku 15 až 64 let, kteří mohli okamžitě nastoupit do práce. Uvedlo to ministerstvo práce a sociálních věcí. Analytici stagnaci očekávali.

Zaměstnanost se v srpnu nezlepšila: 7,5 procenta lidí je stále bez práce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce

Podle mluvčí Úřadu práce ČR Kateřiny Beránkové se situace na trhu práce proti minulému měsíci výrazně nezměnila. Zvolna roste počet volných pracovních míst a dál pokračují sezonní práce, a to zejména v zemědělství a stavebnictví. Celkový počet uchazečů o zaměstnání se sice proti konci července zvýšil o 635 lidí, to je ale důsledek většího počtu absolventů škol a mladistvých, kteří se nahlásili na pracovních úřadech, uvedla mluvčí. V evidenci úřadů bylo ke konci srpna 31.911 absolventů škol a mladistvých, tedy o 2769 více než v červenci a o 7248 více než ve stejnou dobu loni.

Podporu v nezaměstnanosti pobírá téměř 112 tisíc lidí

Volných pracovních míst úřady v srpnu evidovaly 40.579, tedy o 404 více než o měsíc dříve, proti loňskému srpnu jich však bylo o 1980 méně. Na jedno místo tak v současné době připadá 13,6 uchazeče, z toho nejvíce na Bruntálsku, kde o jedno místo usiluje téměř 50 lidí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Evropský plán: Radši další studenou válku než uznat chybu

23:59 Evropský plán: Radši další studenou válku než uznat chybu

PŮLNOČNÍ KOMENTÁŘ Trump se s Putinem setkal navzdory snaze takzvané koalice ochotných summit všeliký…