Zamyšlení Ondřeje Neffa: O vraždě Jána Kuciaka a Andreji Babišovi

29.09.2018 19:33

Publicista Ondřej Neff se na serveru Neviditelný pes zamyslel nad případem vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a nad kauzou možného finančního podvodu firmy Čapí hnízdo, kde hraje hlavní roli český předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Zaujalo ho, že Kuciakova vraha se zřejmě už podařilo chytit, zatímco Babišova kauza se podle všeho nijak nehýbe kupředu.

Zamyšlení Ondřeje Neffa: O vraždě Jána Kuciaka a Andreji Babišovi
Foto: Facebook
Popisek: Zavražděný novinář Ján Kuciak

Slovenská policie udeřila a pravděpodobně dopadla vraha Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Fakt, že se celou operaci podařilo utajit do poslední chvíle ukazuje, že s bezpečnostními složkami na Slovensku to nemusí být tak zlé, jak se občas říká. Publicista má za to, že slovenská policie dělá dobře, že je zatím dost skoupá na poskytování informací ke Kuciakovu případu. Není bez zajímavosti, že vražda se stala v únoru tohoto roku a na konci září téhož roku možná policie zadržela vraha. Podařilo se to tedy po sedmi měsících.

Toto číslo vynikne kupříkladu ve srovnání s kauzou firmy Čapí hnízdo, kde hraje ústřední roli český premiér Andrej Babiš (ANO). Jak vražda Jána Kuciaka, tak kauza Andrej Babiše měly a mají přesah do politiky.

„Nevyřešené kauzy s dotykem do nejvyšších politických kruhů podlamují důvěru ve věci veřejné a kde je podlomena důvěra, otevírají se zadní vrátka politickým gaunerům. Proto by bylo víc než žádoucí, aby česká policie dovedla případ účetnictví hospody Čapí hnízdo k soudu. Už na něm usilovně pracuje rok. Při stavbě Eiffelovy věže byli montéři za rok v půlce,“ napsal na závěr Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naštvaný Donald Trump pronesl projev, o kterém se u nás nepíše. Šlo i o Rusko

18:17 Naštvaný Donald Trump pronesl projev, o kterém se u nás nepíše. Šlo i o Rusko

Vztahy mezi americkými demokraty a současným prezidentem USA jsou napjaté už dlouho. A zřejmě se ješ…