Zaorálek a Steinmeier si připomenou česko-německou deklaraci

25.01.2017 8:41

V Berlíně se dnes sejdou šéfové diplomacií Česka a Německa, Lubomír Zaorálek a Frank-Walter Steinmeier, aby si společně připomněli 20. výročí podpisu česko-německé deklarace. Vedle minulosti se oba ministři budou věnovat také aktuálním evropským otázkám nebo konfliktům v Sýrii a na Ukrajině.

Zaorálek a Steinmeier si připomenou česko-německou deklaraci
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek přijel podpořit kandidáty ČSSD do Přerova

Česko-německá deklarace, kterou 21. ledna 1997 v Praze podepsali tehdejší český premiér Václav Klaus a německý kancléř Helmut Kohl, představuje podle politiků obou zemí zásadní milník, který umožnil nelpět na minulosti, ale otevřít se budoucnosti. Obě strany v ní mimo jiné konstatují, že spáchané křivdy náležejí minulosti.

Zaorálek a Steinmeier dnes u příležitosti 20. výročí deklarace podepíší společné prohlášení k dokumentu. Další připomínka deklarace se má uskutečnit příští týden v Praze.

Steinmeiera už podobných setkání ve funkci ministra zahraničí nečeká mnoho, protože by se v únoru měl stát německým prezidentem. V čele německé diplomacie ho má vystřídat současný vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…