Zaorálek popsal situaci v ČSSD: Už Gustáv Husák říkával...

13.10.2016 18:30

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) ve čtvrteční Kauze dne pohovořil o vztazích s prezidentem Milošem Zemanem. Někde se shodují, někde už méně. Rozcházejí se např. v otázce podpory Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Ve druhé polovině pořadu popsali situaci uvnitř ČSSD. Využil k tomu slova komunistického prezidenta Gustáva Husáka.

Zaorálek popsal situaci v ČSSD: Už Gustáv Husák říkával...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek přijel podpořit kandidáty ČSSD do Přerova

„Dovolím si už dnes tvrdit, že máme korektní vztahy s prezidentem. Někdy se shodneme a někdy ne, ale je to prezident a já to respektuji. Někdy se ho snažím o něčem přesvědčit,“ prozradil na úvod ministr zahraničí. Sociální demokraté teď však podle hosta musejí řešit jiné otázky, než případnou podporu prezidenta Zemana v příští prezidentské volbě. Především proto, že Miloš Zeman dosud jasně neřekl, zda bude kandidovat podruhé.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Občas nemá s prezidentem shodné názory. Rozcházejí se např. v tom, že Miloš Zeman podpořil v prezidentských volbách v USA Donalda Trumpa, zatímco Zaorálek je toho názoru, že není dobré do americké volby nějak vstupovat, protože jde o výsostné rozhodnutí občanů USA. Neměli bychom také zapomínat, že politika USA nestojí jen na prezidentovi, ale také na dvou parlamentních komorách, s nimiž musí prezident spolupracovat.

Ve druhé polovině debaty se vyjadřoval k situaci v ČSSD. „My máme určitou základnu a o tyto voliče nesmíme přijít. My jsme si na centrální úrovni nechali ukrást některá důležitá témata. Na krajské úrovni musíme postavit důvěryhodné kandidáty, ale že bychom měli dělat přemet, to si nemyslím,“ zdůrazňoval jeden z místopředsedů ČSSD ve sněmovních volbách. My máme takový systém konferencí a sjezdů. Ten systém je tu proto, aby, jak říkal už Gustáv Husák, to nezdravé odpadlo a to zdravé šlo kupředu,“ poznamenal se smíchem člen vlády.

Sociální demokraté možná byli málo srozumitelní a měli by lidi přesvědčit, že lídři ČSSD nejsou nějací bafuňáři, kteří si spokojeně sedí na svých židlích. Musejí voliče přesvědčit, že sociální demokracie je tu pro lidi. A nejvhodnější osobou v pozici lídra je k tomu podle Zaorálka Bohuslav Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kurdové? O těchto jejich krocích se nepíše, říká Spencerová o době před vpádem Turecka

10:45 Kurdové? O těchto jejich krocích se nepíše, říká Spencerová o době před vpádem Turecka

Živé štíty, takovou roli měli dle Spencerové američtí vojáci, kteří měli takto chránit kurdské jedno…