Zaorálek v ČT: Nizozemci věřili, že se jejich Turci integrovali. A teď...

13.03.2017 22:25

To, co se dnes děje v Nizozemí a v Německu, pro nás může být určitým varováním, prohlásil český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v pondělních Událostech, komentářích České televize. Němci a Nizozemci věřili, že se Turci v jejich zemích dobře začlenili. A dnes zjišťují, jak je to doopravdy.

Zaorálek v ČT: Nizozemci věřili, že se jejich Turci integrovali. A teď...
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan na duben připravil referendum, v němž žádá Turky, aby mu odhlasovali posílení prezidentských pravomocí. Hlasovací právo mají i Turci žijící v Evropě a turečtí ministři se snaží krajany přesvědčovat, aby hlasovali pro posílení pravomocí prezidenta. Němci a Nizozemci teď zjišťují, že turečtí migranti nejsou zdaleka tak integrovaní ve svých nových zemích, jak se věřilo.

„Co může tu situaci uklidnit?“ ptal se hned na úvod moderátor Daniel Takáč. „Až budeme mít všechny volby za sebou. Také nevím, jak by se nám v naší zemi líbilo, kdyby zde probíhala nějaká kampaň, na kterou bychom měli různé názory, ale neměli bychom do nich jak vstoupit. Mám pocit, že je pro Němce a Nizozemce určité překvapení, že i Turci, kteří žijí v Německu či Nizozemsku ve druhé až třetí generaci, se necítí loajální ke své nové zemi a stále mají vazby na Turecko... Je to určité varování i pro nás,“ konstatoval  Zaorálek.

„My, jak dobře víte, nemáme na našem území podobnou menšinu, která by se chovala podobně, jak se chovají Turci v Nizozemsku,“ připomněl. Osobně by si přál, aby se situace zklidnila. Rozhodně nechce přilévat oleje do ohně. Nizozemí má ale těsně před volbami a podle ministra nemohlo jednat jinak, než jak jednalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

7:45 Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

Designér a herní vývojář Daniel Vávra se na svém facebookovém profilu vyjádřil k podle svých slov ot…