Zaorálkovo ministerstvo ocenilo zásah USA v Sýrii. Je to snaha předejít chemickým útokům

07.04.2017 12:05

České ministerstvo zahraničí vnímá americký zásah v Sýrii jako snahu předejít dalším chemickým útokům proti civilistům. Diplomacie to oznámila v prohlášení zveřejněném na Twitteru. Použití chemických zbraní odsoudila, označila ho za barbarské.

Zaorálkovo ministerstvo ocenilo zásah USA v Sýrii. Je to snaha předejít chemickým útokům
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lubomír Zaorálek

„ČR chápe vojenský zásah USA jako snahu předejít dalším chemickým útokům v Sýrii proti civilnímu obyvatelstvu. ČR silně odsuzuje barbarský útok proti civilistům v provincii Idlib a požaduje okamžité vyšetření útoku ze strany Organizace pro zákaz chemických zbraní ve spolupráci s Radou bezpečnosti OSN,“ napsalo ministerstvo na Twitteru.

Česká diplomacie se také plně přihlásila ke čtvrtečnímu prohlášení Evropské unie. Osmadvacítka v něm vyzvala Radu bezpečnosti OSN, aby ostře odsoudila úterní chemický útok ve městě Chán Šajchún v syrské provincii Idlib, který si vyžádal nejméně sedm desítek obětí. Zároveň vyzvala k rychlému, nezávislému a nestrannému vyšetření útoku.

Spojené státy dnes zaútočily na základnu syrské armády, z níž startovala v úterý letadla, která podle Washingtonu zaútočila chemickými zbraněmi na syrské město Chán Šajchún. Zásah podpořily mimo jiné Británie a Francie, odsoudily ho Rusko a Írán.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…