Zaorálkovo ministerstvo se omluvilo Fajtovi za vyhazov od Staňka. Uznalo, že má „dobré jméno“

05.05.2020 21:19

Bývalému řediteli Národní galerie Praha Jiřímu Fajtovi se Ministerstvo kultury omluvilo za jeho odvolání. Funkce jej před rokem zbavil exministr kultury Antonín Staněk. Podle ministerstva však Staněk jako důvody Fajtova odvolání uvedl informace, které neměly oporu ve skutkovém stavu věci, informují Lidovky.

Zaorálkovo ministerstvo se omluvilo Fajtovi za vyhazov od Staňka. Uznalo, že má „dobré jméno“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ředitel NG Jiří Fajt
reklama

„Ministerstvo kultury České republiky se tímto Jiřímu Fajtovi za svá výše uvedená rozhodnutí učiněná tehdejším ministrem kultury omlouvá,“ stojí v textu omluvy, kterou v úterý zveřejnilo Ministerstvo kultury na svém webu. 

Staněk svůj krok zdůvodnil údajnými hospodářskými pochybeními tehdejšího ředitele Národní galerie. Fajt však obvinění opakovaně odmítal, postavily se za něj i desítky ředitelů zahraničních muzeí a tisíce lidí v tuzemské petici.

Policie odložila dvě trestní oznámení, která na Fajta podal dnes již bývalý ministr kultury z ČSSD Antonín Staněk a kvůli nimž také Fajta odvolal z čela galerie.

„Ministerstvo uznává, že tím byla způsobena újma na profesní a osobní pověsti a cti pana Jiřího Fajta, jakož i na jeho dobrém jménu,“ uvedlo dnes ministerstvo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Na pumpu si chodí vařit vlastní h*vna. Stříhali si rozkrok a běhali s černým ohanbím, aby se dostali do špitálu...“ Čerstvé zážitky s migranty v Německu, o nichž se mlčí a mlčet bude

4:46 „Na pumpu si chodí vařit vlastní h*vna. Stříhali si rozkrok a běhali s černým ohanbím, aby se dostali do špitálu...“ Čerstvé zážitky s migranty v Německu, o nichž se mlčí a mlčet bude

ParlamentníListy.cz již před dvěma lety hovořily s mužem, který v Bavorsku provozuje dvě benzínové s…