Zaorálkovo ministerstvo se omluvilo Fajtovi za vyhazov od Staňka. Uznalo, že má „dobré jméno“

05.05.2020 21:19 | Zprávy
autor: nab

Bývalému řediteli Národní galerie Praha Jiřímu Fajtovi se Ministerstvo kultury omluvilo za jeho odvolání. Funkce jej před rokem zbavil exministr kultury Antonín Staněk. Podle ministerstva však Staněk jako důvody Fajtova odvolání uvedl informace, které neměly oporu ve skutkovém stavu věci, informují Lidovky.

Zaorálkovo ministerstvo se omluvilo Fajtovi za vyhazov od Staňka. Uznalo, že má „dobré jméno“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ředitel NG Jiří Fajt

„Ministerstvo kultury České republiky se tímto Jiřímu Fajtovi za svá výše uvedená rozhodnutí učiněná tehdejším ministrem kultury omlouvá,“ stojí v textu omluvy, kterou v úterý zveřejnilo Ministerstvo kultury na svém webu. 

Staněk svůj krok zdůvodnil údajnými hospodářskými pochybeními tehdejšího ředitele Národní galerie. Fajt však obvinění opakovaně odmítal, postavily se za něj i desítky ředitelů zahraničních muzeí a tisíce lidí v tuzemské petici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

David Smoljak byl položen dotaz

Co by teda měla ČR a EU udělat?

Jak zajistit spravedlivý mír a jak Ukrajině garantovat bezpečnost? Mluví o tom dost politiků, ale já upřímně nevím, co má být tou garancí? Spravedlivý mír chápu, jen se tedy obávám, že k němu asi nedojde. USA chce kapitulaci Ukrajiny a EU proto spravedlivý (ani jiný) mír nedělá nic.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

16:42 „Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

Spolek Věci zásadní v komentáři pro ParlamentníListy.cz připomíná dva roky od tragické střelby na FF…