Zaorálkův náměstek, který si dovolil kritizoval „havlovskou“ politiku, už není náměstkem

1.7.2015 10:24 dop.

Kontroverzní Petr Drulák už není náměstkem ministra zahraničí. Těsně před tím, než začal platit služební zákon, na Drulákovo místo nastoupil dosavadní odborný náměstek pro řízení sekce logistiky Lukáš Kaucký. Původně se přitom počítalo s tím, že se Drulák od začátku července stane politickým náměstkem ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Zaorálkův náměstek, který si dovolil kritizoval „havlovskou“ politiku, už není náměstkem
Foto: Ministerstvo zahraničních věcí České republiky
Popisek: Petr Drulák

Dosavadní druhý muž úřadu sice v Černínském paláci zůstane, ale „pouze“ jako ředitel Zaorálkova politického kabinetu, který vznikne v průběhu července. V něm by měl mít na starosti přípravu strategií a koncepcí, zároveň bude moci působit jako poradce ministra.

Drulák byl dlouhodobě vnímán jako kontroverzní postava. Tuto pověst si vydobyl loni na podzim, kdy kritizoval „havlovské“ pojetí zahraniční politiky. Plusové body si nezískal ani návrhem nové koncepce zahraniční politiky, z něhož v uniklé pracovní verzi zmizel výslovný důraz na lidská práva. Ve finální podobě dokumentu se však Česko k podpoře lidských práv vrátilo.

Kaucký je bývalý předseda Mladých sociálních demokratů a jako člen pražské buňky strany byl na nedávném sjezdu delegátem. Je také členem pražského městského zastupitelstva. Podle služebního zákona by se však musel minimálně této funkce vzdát, když zákon výslovně říká, že „představený nesmí po dobu trvání služebního poměru vykonávat žádnou funkci v politické straně“. Oproti Drulákovi, který členem ČSSD nebyl, bude také moci prosazovat stranické priority.

Celý text je ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vamTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…