Západ je dnes jako Francie v roce 1940. Nechce válčit, tak prohraje, obává se Martin Konvička

19.02.2016 23:05 | Zprávy
autor: jzd

Docent Martin Konvička opět udeřil. Současný uprchlický problém nenazval krizí, ale válkou. „Západ to popírá a odmítá válku vést. Podobně odmítala válčit Francie roku 1940. A prohrála,“ připomněl lídr Bloku proti islámu historický fakt.

Západ je dnes jako Francie v roce 1940. Nechce válčit, tak prohraje, obává se Martin Konvička
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Martin Konvička.

Konvička ve svém nejnovějším příspěvku připomíná, že jen pár týdnů poté, co kolony útočníků beze zbraní prorazily řecko-makedonskou hranici a prošly Srbskem, byly přibrzděny plotem v Maďarsku a navalily se do Chorvatska, ohlásilo kolaps Slovinsko. „O razanci útoku vypovídá, že během čtvrtka ohlásilo kolaps – či eufemisticky řečeno přestalo bránit vstupu do země – Rakousko. Snad ani Angela nemůže věřit tomu o nešťastnících, kteří před čímsi prchají – ti by opravdu vypadali jinak,“ rýpl si známý vysokoškolský pedagog jak do běženců, tak i do německé kancléřky.

„Evropské státy, armády a policejní sbory, připravené na high-tech bombardování kdesi v zámoří, ale naprosto nepřipravené na čelné střety proti mužům, a už vůbec nepřipravené (a to zejména morálně) na čelné střety s neozbrojeným, o to však odhodlanějším protivníkem,“ popsal Konvička, jak podle něho vypadá současná obrana zemí starého kontinentu. „Oficírům se vlastně nelze divit. Proč něčemu bránit, když těm lidem beztak po krátké fešácké detenci civilní úřady věnují azyly,“ podotýká a dodává: „Nebo klidně i zákazy k pobytu, které však nikdo nebude kontrolovat a hlídat, protože v těch masách dávno nic hlídat nelze.“

Kdo za to může? Amerika, Rusko, nebo Angela...?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…