Západ je dnes jako Francie v roce 1940. Nechce válčit, tak prohraje, obává se Martin Konvička

19.02.2016 23:05

Docent Martin Konvička opět udeřil. Současný uprchlický problém nenazval krizí, ale válkou. „Západ to popírá a odmítá válku vést. Podobně odmítala válčit Francie roku 1940. A prohrála,“ připomněl lídr Bloku proti islámu historický fakt.

Západ je dnes jako Francie v roce 1940. Nechce válčit, tak prohraje, obává se Martin Konvička
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Martin Konvička.

Konvička ve svém nejnovějším příspěvku připomíná, že jen pár týdnů poté, co kolony útočníků beze zbraní prorazily řecko-makedonskou hranici a prošly Srbskem, byly přibrzděny plotem v Maďarsku a navalily se do Chorvatska, ohlásilo kolaps Slovinsko. „O razanci útoku vypovídá, že během čtvrtka ohlásilo kolaps – či eufemisticky řečeno přestalo bránit vstupu do země – Rakousko. Snad ani Angela nemůže věřit tomu o nešťastnících, kteří před čímsi prchají – ti by opravdu vypadali jinak,“ rýpl si známý vysokoškolský pedagog jak do běženců, tak i do německé kancléřky.

„Evropské státy, armády a policejní sbory, připravené na high-tech bombardování kdesi v zámoří, ale naprosto nepřipravené na čelné střety proti mužům, a už vůbec nepřipravené (a to zejména morálně) na čelné střety s neozbrojeným, o to však odhodlanějším protivníkem,“ popsal Konvička, jak podle něho vypadá současná obrana zemí starého kontinentu. „Oficírům se vlastně nelze divit. Proč něčemu bránit, když těm lidem beztak po krátké fešácké detenci civilní úřady věnují azyly,“ podotýká a dodává: „Nebo klidně i zákazy k pobytu, které však nikdo nebude kontrolovat a hlídat, protože v těch masách dávno nic hlídat nelze.“

Kdo za to může? Amerika, Rusko, nebo Angela...?

Přírodovědec se podle svých slov diví hlavně politikům. „Jako by zapomněli, že jediným legitimním důvodem existence státu je ochrana životů, bezpečí a svobod obyvatel včetně práva na zažitý způsob života,“ parafrázoval Konvička filozofa Thomase Hobbese s tím, že pokud státy neplní svůj účel, jsou pro své obyvatele zbytečné. „A teď si představte, že jste slovinský venkovan a kolem baráku vám procházejí kolony řvoucí Allahu Akbar. Můžete se se svým státem nadále identifikovat?“ ptá se vědec ve svém příspěvku a odpovídá si slovy politologa Petra Robejška, že jde o kolaps současného způsobu vládnutí. „Exilový politolog ze staré školy a rozumný chlap,“ pochválil Robejška.

„Internet je plný spekulací, co je za tím, kdo to řídí,“ přemýšlí dále lídr uskupení Blok proti islámu a udává příklady, které píší lidé na internetu. „Amerika oslabující Evropu, Rusko oslabující Ameriku, Angela nenávidějící Německo, Bilderberg plánující genocidu Evropanů, neomarxisti na amfetaminech...“

Podle muže, kterému už přišlo za jeho názory obvinění z podněcování nenávisti vůči muslimům, je na celé invazi nejpodivnější, že se masy chovají zatím relativně ukázněně. „Opakovaně se přesvědčili, že Evropané po nich střílet nebudou, že cokoli si zamanou vzít, vzít si mohou – a ještě dostanou přidáno. Přesto se drží zpátky,“ diví se Konvička s tím, že potyčky v detenčních lágrech a občasná znásilnění, která se média snaží tutlat, se samozřejmě dějí, ale zatím se toho neděje zase tak mnoho.

Peklo vypukne nejdéle o Vánocích. Pořád se ale můžeme bránit

„Vysvětlení je nasnadě. Mají mezi sebou svá kápa a ti vědí, že předčasný brajgl by mohl Evropany přece jen probudit a ohrozil by cíl operace,“ má jasno botanik, podle kterého si tito invazisté vybrali Německo jako hlavní zemi nejen kvůli údajně choromyslné kancléřce a sociálním dávkám, ale také protože Německo leží v centru, je ekonomickým tahounem Evropy a má mnohamilionovou převážně tureckou islámskou menšinu a rozvinutou síť mešit. „A zatím se tam, na rozdíl třeba od Francie, nestal žádný významný teroristický útok,“ podotýká zoolog s tím, že lze správně usuzovat, že pořádný ohňostroj rozpoutaný právě v Německu dostane Evropu na kolena ekonomicky i morálně.

„S plnou vážností si dovoluji předpovědět, že peklo vypukne v období vánočních svátků 2016,“ varuje následně docent, podle kterého má tento útok několik variant, mezi něž patří například koordinovaný útok nebo neřízená lavina násilí.

  • Celý Konvičkův text si můžete přečíst ZDE.

Jak Konvička podotýká, stále je ale možnost se bránit, přičemž kroky, které je třeba podniknout, jsou krystalicky jasné. „A zodpovědná vláda je podniknout může a musí. Důsledky nekonání budou nedozírné, přičemž eventuální pád nečinné vlády bude ve všeobecné anarchii tím nejmenším,“ varuje dále antiislámský rebel, podle něhož je deset kroků, které nás mohou ochránit. Konvička tak navrhuje například mobilizaci všeho, co je schopné se bránit; společnou obranu hranic visegrádského prostoru; ochranu cílů možných teroristických útoků; znemožnění azylu podezřelým osobám; zákaz propagace veřejného vyznávání islámu a mnohé další.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně bylo populistického na návrhu ANO zmrazit platy politiků?

Protože nyní už to chcete taky, když vás k tomu vyzval i prezident. V čem bude váš návrh od toho opozice nepolulistický? A co, že jste (až) nyní tak otočili? A proč je vůbec třeba, aby byly platy politiků pravidelně valorizovány, když spousta jiných skupin lidí, ale i třeba státních profesí se stejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

339 Kč za Persil, jako v ČR... A pak se podívala pořádně

10:45 339 Kč za Persil, jako v ČR... A pak se podívala pořádně

Prací gel Persil za skoro stejnou cenu jako v Česku, řekl by si návštěvník polského nákupního řetězc…