Ekonom Pavel Kohout se na serveru Patreon pustil do hovoru s konzervativním myslitelem Alexandrem Tomským. Ten na sebe prozradil, že jeho maminka byla Polka a odmítala mluvit česky. A tatínek byl Žid, který se občas snažil doma mluvit německy, ale Tomský se prý v té době naučil německy spíš jen pasivně. V životě se mu mnohem víc hodila angličtina, protože v souvislosti s rokem 1968 odjel na naléhání rodičů do Anglie. Jeho rodiče se prý totiž báli, že tzv. Pražské jaro nevyhnutelně skončí vpádem Sovětů do Československa, což se také stalo.
Tomský prý v 70. a 80 letech ve Velké Británii zažil leccos. „Došlo to tak daleko, že vládly odbory a způsobily obrovskou ekonomickou krizi. I když pro mě jako pro studenta to bylo výhodné. … Žil jsem si dobře,“ pochvaloval si neduhy socialismu, jak je znal ještě z Československa. Na konci 70. let už stávkovali i hrobaři. „Rakve ležely na ulicích. Taky všude byly odpadky. Nakonec to všechno vyvrcholilo nástupem Margaret Thatcherové. Ale pro mě to byla úspěšná doba,“ prohlásil.
Pokud jde o dnešní situaci, podle Tomského už jeho otec, archeolog a geolog, předvídal úpadek Západu, který z pohledu otce Tomského odstartoval s 1. světovou válkou. Po ní přišla doba, kdy se začaly drolit západní hodnoty a vedle toho také klesaly počty narozených dětí. A to je problém pro každou civilizaci.
V současné době je podle Tomského velká regulace všeho možného. Zlom podle něj nastal při prohlubování federalizace EU. A teď tomu hřebíček zasadil tzv. Zelený úděl EU, Green Deal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
bible , děti , ekonomika , EU , Farage , Fiala , Kohout , konzervatismus , levice , Německo , ODS , pravice , regulace , Rusko , Tomský , Ukrajina , USA , válka , vláda , západ , Velká Británie , křesťanství , Trump , progresivisté , válka na Ukrajině , progresivismus , Green Deal
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Miloš Polák
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 13 | 1
Další články z rubriky
13:23 Další proukrajinské účty pro Fialu. Na stole rumunský scénář?
Podivných proukrajinských účtů, které podporují vládní politiky, je více. Jeden se například zaměřuj…
- 14:00 Kuchaře z Prostřeno v exekuci udělal jednatelem. A létaly miliony
- 10:53 449 Kč za knihu myšlenek Petra Fialy. Premiérův „spolek pro moderní politiku“
- 4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu
- 9:00 „Ještě větší nic.“ Trumpovo velké prohlášení o Rusku je pro smích
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“