Zápisky z Číny: Přímá linka, bezpečnost, obliba Prahy a projev Karly Šlechtové

10.04.2017 8:39

ParlamentníListy.cz přináší informace z oficiální návštěvy ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové v Číně. Aktuálně se účastníme oficiálního zahájení obchodního fóra.

Zápisky z Číny: Přímá linka, bezpečnost, obliba Prahy a projev Karly Šlechtové
Foto: archiv
Popisek: Karla Šlechtová, ministryně obrany

Na něm viceguvernér Henanu Shu Qing zprvu před přítomnými ocenil skutečnost, že se ministryně Šlechtová vrátila "na místo činu". Podle jeho slov se totiž často stává, že do Číny jezdí stále více delegací, ale ne vždy se pak něco děje. Čínští turisté jsou podle všeho ale velice specifičtí. Do České republiky jezdí obvykle na zhruba dva až tři dny v rámci evropského výletu. Za tuto cestu mnohdy utratí životní úspory.

V České republice nejčastěji navštíví Prahu, Český Krumlov a Karlovy Vary. Ročně jich k nám zavítá přes 350.000. Za první čtvrtletí roku 2017 došlo dokonce k nárůstu v počtu turistů o 56 procent. „350.000 je dobré číslo, ale na můj vkus je to málo. Já jsem čekala, že to bude víc, ale uvidíme. V loňském roce bylo několik teroristických útoků a oni jsou velice opatrní. Ale to, že jsme šestá nejbezpečnější země světa, to pro ně hodně znamená,“ uvedla Karla Šlechtová.

Ministryně v rámci své cesty navštíví také město Kunming v provincii Yunnan. Obě provincie jsou pro Českou republiku zajímavé. Zatímco s provincií Henan spolupracuje například Jihočeský kraj, s Yunnanem zatím žádná bližší spolupráce není. Nicméně právě v Kunmingu (hlavní město čínské provincie Yunnan v jihozápadní Číně) uvažují o zřízení přímé letecké linky, a právě při návštěvě ministryně by mohlo dojít k podepsání memoranda.

Co se týče současné vytíženosti leteckých linek do Číny, pak se jedná zhruba o 80procentní využití. V drtivé většině se ale jedná o Číňany. Nejde tedy jen o to, aby se Česká republika uměla postarat o čínské turisty, ale je důležité, aby se Čína uměla postarat o české cestovatele. I na toto ministryně v rámci své úvodní řeči na business fóru apelovala. Podle ní je rovněž třeba, aby se i čínská strana u nás sama prezentovala.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Markéta Grušáková

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…