Zaplacení demonstranti. Křičeli tam, nadávali mi z půl metru, plivali na mě. Stejní lidé mi sprostě nadávali na mé svatbě, na mítincích, před Sněmovnou! Babiš se rozpálil u Soukupa

31.08.2018 11:41

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup se po letní přestávce znovu vrátil na obrazovky. Pokud některým divákům v uplynulých dvou měsících hodně scházel, nemusí si zoufat, v některé dny odvysílá TV Barrandov hned několik pořadů s Jaromírem Soukupem jako moderátorem. Do čtvrtečního Duelu si Jaromír Soukup pozval významného hosta. Dorazil premiér Andrej Babiš (ANO), který diváky ujistil, že bude hrází proti migrantům. A pořádně se obul do lidí, kteří na něj pískali...

Zaplacení demonstranti. Křičeli tam, nadávali mi z půl metru, plivali na mě. Stejní lidé mi sprostě nadávali na mé svatbě, na mítincích, před Sněmovnou! Babiš se rozpálil u Soukupa
Foto: Screen: TV Barrandov
Popisek: Premiér Andrej Babiš v pořadu Duel Jaromíra Soukupa.

Předseda vlády Andrej Babiš si u Českého rozhlasu připomínal oběti počátku sovětské okupace Československa ze srpna 1968. Jenže k rozhlasu dorazili demonstranti, kteří Babišovi připomněli, že on sám vstoupil do komunistické strany až po srpnu 1968 a chtěl-li se tam udržet, musel okupaci naší země schvalovat. A nejen, že byl členem posrpnové komunistické strany, ale ještě aktivně spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností. Sečteno a podtrženo, je jedním z lidí, kteří sloužili komunistické straně a tím v podstatě i okupantům, takže nepůsobí zcela věrohodně, když dnes jako premiér vzpomíná na oběti okupace. Alespoň podle demonstrantů ne. Když pronášel projev před rozhlasem, dočkal se pískotu a rozhořčeného křiku.

Anketa

Myslíte, že Andrej Babiš provádí jménem České republiky dobrou zahraniční politiku?

89%
11%
hlasovalo: 16476 lidí
V rozhovoru s Jaromírem Soukupem prohlásil, že šlo o placené demonstranty. A kdo je zaplatil? Podle Babiše to byly „nepřátelské politické strany".  

„Ti lidi, kteří tam na mě křičeli, kteří mi sprostě nadávali, na půl metru, dokonce i plivali na mě a uráželi mě, tak jestli to má být projev demokracie, já nevím, ale je to důkaz toho, že žijeme v době, kdy se lidi můžou nějak vyjádřit. A já jsem tam byl jako premiér české vlády, v situaci, kdy pan prezident byl kritizován, že nevystoupil, takže já jsem tam musel jít, a tam na mě křičeli a sprostě mě uráželi stejní lidé, kteří protestovali, když jsem měl svatbu, na mítincích, jak stáli před Sněmovnou... Ti lidé mají zkrátka nějaký úkol. To nebyli moji političtí odpůrci," rozčiloval se Babiš.

O něco později se premiér k tématu vrátil: Ta skupina se tvářila, že přišla protestoval proti komunistům. Já nejsem komunista. A to je zajímavé, že předseda Senátu, který byl v komunistické straně podstatně déle než já, tak tomu tleskali. A chudák Vondráček, předseda Sněmovny, který nebyl ještě ani na světě v roce 1968 a nebyl nikdy v žádný straně, tak na toho pískali. To nebyla demonstrace proti komunistům, to byla demonstrace proti Babišovi a proti hnutí ANO. To jsou lidé, kteří jsou zaplacení," vypálil ještě premiér.


Screen: TV Barrandov

Během rozhovoru došlo i na uprchlíky. Babiš zdůraznil, že českým občanům přislíbil, že je ochrání před uprchlickou vlnou, takže také tak činí. „Slibovali jsme našim občanům, že vyřešíme kvóty a povinné přijímání ilegálních migrantů. A to jsme vyřešili. Česká republika nemá žádnou povinnost přijmout kvóty, máme pouze dobrovolnou. A já jsem symbolicky řekl, že nepřijmeme žádného ilegálního migranta," pravil Babiš.

Anketa

Vadilo vám, že dav pískal na Andreje Babiše při pietním aktu před sídlem Českého rozhlasu?

hlasovalo: 22398 lidí
Čeští občané se prý nemají čeho bát. „Jsme v pohodě. Řešil jsem to hlavně proto, že jsem to chtěl řešit. Proto jsem jel do Itálie," doplnil.

Znovu také věnoval pozornost novému ekonomickému plánu pro Afriku, na kterém by se mělo podílet i Česko. Právě tento ekonomický plán by měl podle Babišových představ přispět k tomu, že Afričané zůstanou doma. Zároveň před televizními kamerami volal po zpřísnění trestů za převaděčství.

Pozornost však věnoval také domácí politice. Babiš je toho názoru, že jeho menšinová vláda, která v Česku vládla více než 200 dnů bez důvěry Sněmovny, byla skvělá. Současná menšinová vláda ANO a ČSSD, která se při žádosti o důvěru musela opřít o komunisty, prý v této dobré politice Babišovy první vlády pokračuje.

„Menšinová vláda, která tady vládla 205 dní, byla skvělá. Rozhodla o nárůstu důchodů, což byla priorita. Také jsme rozhodli o slevách na jízdné a slevy jsme dali i studentům," vynášel premiér svou první vládu takřka do nebes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný odpálil bombu. Než Lipovskou odstranili, zkusili ji prý umlčet jinak

21:31 Volný odpálil bombu. Než Lipovskou odstranili, zkusili ji prý umlčet jinak

„Mafie se rozhodla, že se jí zbaví i za cenu porušení zákona a mediálního divadla,“ popisoval poslan…