Zaprvé, zadruhé, zatřetí... Jaroslav Kmenta předložil Babišovi zajímavý seznam

17.08.2017 21:47

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš tvrdí, že „zkorumpovaný systém“ se ho snaží zničit, ale on se prý nedá. Kauza firmy Čapí hnízdo je podle bývalého českého vicepremiéra vylhaná. Když si tyhle věty přečetl investigativní novinář Jaroslav Kmenta, připomněl Babišovi pět důležitých věcí.

Zaprvé, zadruhé, zatřetí... Jaroslav Kmenta předložil Babišovi zajímavý seznam
Foto: redakce
Popisek: Jaroslav Kmenta
reklama

Andrej Babiš tvrdí, že kauzu firmy Čapí hnízdo vytáhli lidé, kteří ho chtějí z politiky vyštvat, ale on jim nechce udělat tu radost a odmítá z politiky odejít.

Novinář Jaroslav Kmenta však Babišovi připomněl, že Babiše nebo jeho blízké v roce 2008 vůbec nikdo nenutil žádat o dotaci. Už vůbec je k tomu nenutil „zkorumpovaný systém“, jak Andrej Babiš nazývá demokratických 27 let života v České republice. A pokud už o dotaci pro malé a střední firmy požádali, přičemž firma Čapí hnízdo pět let poté skončila pod křídly mamutího Agrofertu, Babiš a jeho blízcí si mohli spočítat, že to všechno vzbudí pozornost. Kdyby Babišovi příbuzní o dotaci nežádali, teď by měli klid.

„Začtvrté. Jeho nepřátelé z byznysu či političtí protivníci mu mohou teď jeho problémy přát, ale lze si jen těžko představit, že státní zastupitelství, které policejní šetření dozoruje, bude jednat na jejich pokyn, a že bude pod vlivem ‚zkorumpovaného systému‘. Přece nechce Babiš říct, že jím podporovaná vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová je součástí mafie?“ zeptal se Kmenta.

A pokud Babiš tvrdí, že je na útok vůči své osobě připravený a nenechá se vyhnat z politiky, Kmenta by rád věděl, co přesně tím chce Babiš říct.

„Snad to tady nebude vypadat jako v 50. letech. Jinak... Vítejte v Babišistánu,“ uzavřel svůj komentář Kmenta.

Jaroslav Kmenta doslova napsal:

Babiš hrozí, až z toho mrazí
Andrej Babiš je podrážděný, až jde z něho strach. Kolega Radek Bartoníček z Aktuálně.cz zaznamenal v debatě nad kauzou dotačního podvodu farmy Čapí hnízdo jeho slova, z nichž vážně mrazí.
"Ta prasárna, že do toho dávají mojí paní, moje děti. To je cez čáru, pane kolego. Cez čáru! A jsou za tým lidi, kteří nakradli desítky miliard...,” prohlásil Babiš v reakci na policejní šetření, které míří nejen na Babiše, ale i jeho rodinu.
A dále Babiš řekl: “Proto tam byly ty anonymní akcie, abyste neotravovali moji rodinu. Dejte jim pokoj! Já jsem připravenej. Já se jich nebojím, toho systému, zkorumpovaného."
Tak za prvé:
O dotaci v roce 2008 nežádal “zkorumpovaný systém”, ale lidé blízcí Andreji Babišovi.
Za druhé:
Dotace byla původně určená na podporu malých a středních podniků a pět let nato skončila fungující farma Čapí hnízdo pod křídly miliardového koncernu Agrofert. To musel Babiš a jeho poradci tušit, že se bude nabízet otázka, zda nedošlo ke zneužití dotace. Odpovědnost za to je tedy na Babišovi a jeho poradcích, že na to rodinu a jeho nejbližší včas neupozornili.
Za třetí.
Kdyby o 50 milionů dotace tehdy nežádali, nemusel se tady teď rozčilovat a řešit logické šetření policie.
Za čtvrté.
Jeho nepřátelé z byznysu či političtí protivníci mu mohou teď jeho problémy přát, ale lze si jen těžko představit, že státní zastupitelství, které policejní šetření dozoruje, bude jednat na jejich pokyn a že bude pod vlivem “zkorumpovaného systému”. Přece nechce Babiš říct, že jím podporovaná Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová je součástí mafie?
Za páté.
Jak to myslel, že je připravený? Na co a jak je připravený? Co se bude dít? Aktivizuje bezpečnostní divizi Agrofertu a budou se nyní potírat nepřátelé? A “čistit vzduch” před volbami?
Snad to tady nebude vypadat jako v 50. letech.
Jinak... vítejte v Babišistánu.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…