Zarostlý Hrádeček! psalo se. A Dáša Havlová ukázala pravdu

19.07.2021 12:44 | Ze sítí

V roce 2019 podle Blesku zarostlý a zpustlý, v roce 2021 uklizený. Takový je Havlův Hrádeček. Bývalá první dáma Dagmar Havlová se pochlubila, že na Hrádečku uklidila a sklidila levanduli. A přidaly se další známé tváře, jako herečka Eva Holubová nebo moderátorka Halina Pawlowská. A otázku pak položila reportérka Novy.

Zarostlý Hrádeček! psalo se. A Dáša Havlová ukázala pravdu
Foto: Repro Instagram
Popisek: Dagmar Havlová na Hrádečku se psem a levandulí

Anketa

Jedete letos na zahraniční letní dovolenou?

hlasovalo: 8281 lidí

K Václavu Havlovi patří neodmyslitelně Hrádeček, tedy jeho chalupa, kam se uchyloval z Prahy a kde také v prosinci 2011 zemřel. Podle zpráv Blesku z roku 2019 bylo místo zpustlé. „Přerostlé keře, tráva po kolena, pavučiny, utržený okap,“ popsal deník místo, kde Václav Havel žil a dožil. „Asi jednou za rok jezdil někdo z nadace Olgy Havlové kolem chalupy sekat, ale jinak se tam nic neděje,“ řekl starousedlík, bývalý soused a přítel exprezidenta Vladimír Pechan. Podle Blesku se Havlová na Hrádečku moc neukazuje, i když ho má ráda a nehodlá nemovitost prodat.

V roce 2021 vypadá situace jinak, alespoň podle instagramového příspěvku Dagmar Havlové. Tráva je posekaná a sama bývalá první dáma sklízí levanduli na záhonku poblíž chalupy. Jak herečka řekla, dělala na Hrádečku úklid.

Po přítomnosti na Hrádečku bažila herečka Eva Holubová, která patří mezi blízké přítelkyně Havlové. „Dudynku, tak ráda bych tam byla s Tebou. Pamatuješ?“ řekla a přidala se i její dcera, herečka Karolína Holubová, která navrhovala „holčičí jízdu“. „O tom si můžeme jenom snít, protože i kdyby nás tam Dáša snesla, tak nedáme dohromady termín!“ neviděla hromadnou návštěvu optimisticky její matka. Ale podle bývalé první dámy jsou obě herečky vítané.

Přidala se také moderátorka a spisovatelka Halina Pawlowská, která zvala Havlovou na svou nedalekou chalupu.

Reportérka TV Nova Nikol Slancová vítala Dagmar Havlovou v jejím kraji. A hned položila otázku: „Ráda bych se zeptala, zda o Hrádečku, tedy jak to čarokrásné místo teď žije, nechcete říci pár vět. Možná poslat vzkaz od srdce lidem, kteří nemají Instagram. Jsem novinář, téhož času na mateřské, tedy vše je spojeno i s mou malou láskou.“

„Nechť náš kraj Vám nabídne peřinu odpočinku od mnohdy poblázněné Prahy,“ popřála ještě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …